Hlavní navigace

Telefónica zrychlí VDSL připojení, všichni zákazníci ale na vyšší rychlosti nedosáhnou

30. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po úterním oznámení společnosti T-Mobile o zvýšení rychlosti pevného internetového připojení na bázi DSL resp. VDSL technologie, přichází se stejnou zprávou také Telefónica. Od 3. září začne Telefónica navyšovat rychlosti na VDSL přípojkách u tarifů v případě, že to bude technicky možné. Kolika přípojek se zvýšení rychlosti bude tedy týkat?

Po úterním oznámení společnosti T-Mobile o zvýšení rychlosti pevného internetového připojení na bázi DSL resp. VDSL technologie, přichází se stejnou zprávou také Telefónica. Od 3. září začne Telefónica navyšovat rychlosti na VDSL přípojkách u tarifů v případě, že to bude technicky možné. Kolika přípojek se zvýšení rychlosti bude tedy týkat?

Zvýšení stávající rychlosti zaznamená více než 180 tisíc našich zákazníků s tarify Optimal a Aktiv. Přitom nejvyšší rychlost stahování v rozmezí 30–40 Mbps je nyní nově dostupná pro dalších zhruba milion našich přípojek, uvedl Aleš Veselý, ředitel segmentu domácností společnosti Telefónica Czech Republic.

CIF23

Rychlost se ale podle všeho nezvýší všem zákazníkům, kteří využívají připojení k Internetu prostřednictvím VDSL. Z finančních výsledků za první pololetí, které Telefónica zveřejnila v červenci vyplývá, že firma měla v daném období 894 tisíc zákazníků služeb vysokorychlostního internetu xDSL, přičemž 23 % z nich využívalo vysokorychlostních přípojek VDSL. To by znamenalo, že VDSL přípojky má více než 205 tisíc zákazníků. Pokud Aleš Veselý tvrdí, že navýšení rychlostí se bude týkat více než 180 tisíc zákazníků, zbývá přibližně 25 tisíc, kterých se navyšování nedotkne. Část z nich mohou tvořit podnikatelé, protože Telefónica narozdíl od T-Mobile zatím zrychlí přípojky pouze zákazníkům z řad domácností.

Graf, ukazující vývoj maximálních teoreticky dosažitelných rychlostí, které měla Telefónica a její předchůdce v nabídce připojení k Internetu.
Autor: Telefónica

Graf, ukazující vývoj maximálních teoreticky dosažitelných rychlostí, které měla Telefónica a její předchůdce v nabídce připojení k Internetu.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).