Hlavní navigace

Náchod bude mít už druhý dokrývač DVB-T. Další budou na „Brněnsku“

1. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
1. 9. 2011

Špatné pokrytí digitálním pozemním signálem na Náchodsku bude řešit Česká televize spuštěním už druhého DVB-T dokrývače. První, který se nachází nad městem, konkrétně u hotelu Vyhlídka, doplní lokalita Kladská. Oba dokrývače budou fungovat v rámci takzvané jednofrekvenční sítě označovaná jako SFN na kanálu 53. Divákům v dotčené oblasti by se tak měl zlepšit příjem stanic ČT 1, ČT 2, ČT 24 a ČT 4.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize dokryla digitálním signálem Náchodsko. Zatím zkušebně

Další dva dokrývače (převaděč a opakovač) vzniknou v lokalitách Bystřice nad Pernštejnem – Voldán a (54. kanál) a Letovice – Zámek (29. kanál). Digitální zemské vysílání České televize nyní šíří vedle 26 páteřních vysílačů velkého výkonu už 66 vysílačů malého výkonu. V závěru srpna 2011 přibyly do sítě 1 celkem 3 nové digitální dokrývače ČT. Dostupnost multiplexu veřejné služby se všemi čtyřmi programy ČT posilují v Letovicích na Blanensku, v Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku a v Náchodě, uvedl redaktor tiskového oddělení ČT Štěpán Janda.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.