Hlavní navigace

Nahradí Fridricha ve funkci ředitele zpravodajství ČT Bradáč?

24. 10. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
24. 10. 2009

Milan Fridrich by mohl podle sobotních Lidových novin skončit ve funkci ředitele zpravodajství České televize. Podle deníku na Kavčích horách sílí spekulace, že Fridricha ve funkci nahradí někdejší zpravodaj ČT ve Spojených státech Roman Bradáč, donedávna ředitel pro vnější vztahy ČT, jehož pozici generální ředitel ČT Jiří Janeček zrušil.

Bradáč je nyní v nižší pozici vedoucího útvarů, které přímo spadají pod generálního ředitele ČT, jako je Janečkův sekretariát nebo tiskové oddělení televize. Když se náčelník rozhodne, a já budu přesvědčen o tom, že to je pozice, kde můžu pomoct veřejnoprávnosti, a věřte mi, že z mých úst to vůbec není fráze, tak v podstatě budu dělat cokoliv, řekl deníku Bradáč. Nabídku na pozici ředitele zpravodajství prý ale nedostal.

K TÉMATU: Veřejnoprávní televize propustí do dubna příštího roku 120 zaměstnanců

Také Fridrich o údajné výměně ředitele zpravodajství ČT nic neví. Lidovým novinám řekl, že od Janečka dostal několik dlouhodobých úkolů a odkázal deník přímo na Jiřího Janečka. Od Janečka se ale LN nedozvěděly nic konkrétního. Sice mám v hlavě nějaké změny, ale ty budou mnohem komplexnější než takhle primitivní výměna ředitele za ředitele. Takhle jednoduché změny, které chystám dlouhodobě, nebudou, řekl.

Jednou z variant, které připadají v úvahu, je podle LN například zrušení funkcí ředitele zpravodajství a ředitele programu a jmenování ředitelů pro jednotlivé programy ČT. Samostatného šéfa by tak měla ČT 1, ČT 2, ČT 4 i ČT 24. Někteří lidé třeba přejdou na jiné posty, naznačil listu Janeček. Informace o odvolání Fridricha označil za spekulace, i když podle LN by si tak generální ředitel ČT mohl „vyřizovat účty“ kvůli Fridrichově letošní ambici kandidovat na jeho místo.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: ČT 24 zruší pořady Média a svět nebo Vedlejší efekty

Hlavní slovo pro celkovou restrukturalizaci ČT bude mít nový šéf tohoto projektu Pavel Hanuš. Ten byl dosud vedoucím projektu digitalizace ČT. Hanuš však odmítá ke své nové roli cokoli říkat. Na toto téma nebudu poskytovat žádné rozhovory. Zeptejte se Jiřího Janečka, řekl serveru DigiZone.cz. Janeček tento týden slíbil Radě ČT, že do 1. listopadu zruší pozice tří ředitelů ve vedení ČT.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).