Hlavní navigace

Námluvy Yahoo a Googlu?

Jiří Macich ml.

Horkým tématem posledních dnů je nabídka Microsoftu na převzetí portálu Yahoo, o které podrobněji píšeme v dnešním článku Co zatím přinesla nabídka Microsoftu na převzetí Yahoo. Zareagovat na tuto informaci stačil už i Google, který varuje, že Microsoft chce rozšířit své dominantní postavení ze softwarové oblasti i do té internetové. Od Googlu by ale asi těžko někdo očekával nadšení z případného vzniku velkého konkurenta. Ostatně je to právě nadvláda Googlu, kvůli níž se řada analytiků domnívá,…

Horkým tématem posledních dnů je nabídka Microsoftu na převzetí portálu Yahoo, o které podrobněji píšeme v dnešním článku Co zatím přinesla nabídka Microsoftu na převzetí Yahoo. Zareagovat na tuto informaci stačil už i Google, který varuje, že Microsoft chce rozšířit své dominantní postavení ze softwarové oblasti i do té internetové. Od Googlu by ale asi těžko někdo očekával nadšení z případného vzniku velkého konkurenta. Ostatně je to právě nadvláda Googlu, kvůli níž se řada analytiků domnívá, že spojení Yahoo a Microsoftu by u amerického antimonopolního úřadu mohlo projít. (Finanční noviny)

Agentura Reuters s odvoláním na svůj dobře informovaný zdroj dokonce přinesla informaci, že Yahoo považuje nabídku Microsoftu za podhodnocenou a raději se vrací k několik měsíců staré myšlence vytvořit alianci s Googlem. Těžko říci do jaké míry jde o skutečnost nebo jen tanečky na oko. Podle analytiků by však spojení Googlu a Yahoo téměř určitě neprošlo u antimonopolních úřadů. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
4. 2. 2008 16:58
ehmo (neregistrovaný)
uz aj microsoft odpovedal na vsetky tieto informacie po vcerajsej drastickej reakcie google http://blog.synopsi.com/2008-02-04/yahoo-microsoft-google-a-buducnost-internetu bleskovo zareagoval microsoft http://blog.synopsi.com/2008-02-04/bleskova-rekacia-microsoftu-na-oficialne-vyhlasenie-googlu
4. 2. 2008 15:29
Stepan (neregistrovaný)
"Zareagovat na tuto informaci stačil už i Google, který varuje, že Microsoft chce rozšířit své dominantní postavení ze softwarové oblasti i do té internetové." ...zkratka se boji, ze se jim zkomplikuje budovani jejich vlastniho dominantniho postaveni. Coz by imo bylo jedine dobre, tj. spojeni MS+Yahoo dava docela smysl.