Hlavní navigace

Námluvy Yahoo a Googlu?

4. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Horkým tématem posledních dnů je nabídka Microsoftu na převzetí portálu Yahoo, o které podrobněji píšeme v dnešním článku Co zatím přinesla nabídka Microsoftu na převzetí Yahoo. Zareagovat na tuto informaci stačil už i Google, který varuje, že Microsoft chce rozšířit své dominantní postavení ze softwarové oblasti i do té internetové. Od Googlu by ale asi těžko někdo očekával nadšení z případného vzniku velkého konkurenta. Ostatně je to právě nadvláda Googlu, kvůli níž se řada analytiků domnívá,…

Horkým tématem posledních dnů je nabídka Microsoftu na převzetí portálu Yahoo, o které podrobněji píšeme v dnešním článku Co zatím přinesla nabídka Microsoftu na převzetí Yahoo. Zareagovat na tuto informaci stačil už i Google, který varuje, že Microsoft chce rozšířit své dominantní postavení ze softwarové oblasti i do té internetové. Od Googlu by ale asi těžko někdo očekával nadšení z případného vzniku velkého konkurenta. Ostatně je to právě nadvláda Googlu, kvůli níž se řada analytiků domnívá, že spojení Yahoo a Microsoftu by u amerického antimonopolního úřadu mohlo projít. (Finanční noviny)

Agentura Reuters s odvoláním na svůj dobře informovaný zdroj dokonce přinesla informaci, že Yahoo považuje nabídku Microsoftu za podhodnocenou a raději se vrací k několik měsíců staré myšlence vytvořit alianci s Googlem. Těžko říci do jaké míry jde o skutečnost nebo jen tanečky na oko. Podle analytiků by však spojení Googlu a Yahoo téměř určitě neprošlo u antimonopolních úřadů. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.