Hlavní navigace

Trend Micro: nástup Windows 7 se projeví v oblasti bezpečnosti negativně

21. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Trend Micro ve výhledu na příští rok očekává na poli bezpečnosti negativní projevy nástupu operačního systému Windows 7. Podle expertů ze společnosti Trend Micro, která se věnuje vývoji bezpečnostního softwaru, je nový systém Microsoftu ve výchozím nastavení méně zabezpečený než jeho předchůdce. Negativně se prý také projeví zavádění doposud nestandardních znaků do domén, které má znovu otevřít dveře starým známým trikům s podvodnými weby na doménách podobných doménám regulérních…

Společnost Trend Micro ve výhledu na příští rok očekává na poli bezpečnosti negativní projevy nástupu operačního systému Windows 7. Podle expertů ze společnosti Trend Micro, která se věnuje vývoji bezpečnostního softwaru, je nový systém Microsoftu ve výchozím nastavení méně zabezpečený než jeho předchůdce. Negativně se prý také projeví zavádění doposud nestandardních znaků do domén, které má znovu otevřít dveře starým známým trikům s podvodnými weby na doménách podobných doménám regulérních webových stránek.

Globální malwarové pandemie mají v roce 2010 více ustoupit do pozadí a vyklidit tak prostor pro lokalizované či speciálně cílené útoky, jejichž počet a rafinovanost má narůstat. Sociální inženýrství se má v následujícím kalendářním roce ještě více zaměřit na zneužívání komunitních serverů a různých online sociálních sítí. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).