Hlavní navigace

Nástupce Auto Moto Revue uvede Česká televize až během podzimu

22. 1. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Kloboukfilm
UVNITŘ VIDEO – Motoristický pořad s pracovním názvem Drajv měl původně odstartovat v březnu. Vzhledem k aktivitám moderátorské dvojice Jana Révaie a Pavla Lišky se ale jeho uvedení odsouvá na podzim.

Jak jsme informovali, Česká televize chystá nástupce motoristického pořadu Auto Moto Revue, jehož poslední díl odvysílala v červnu roku 2016. Nahradit by ho měla novinka s pracovním názvem Drajv, jehož uvádění se ujme dvojice herců Jan Révai a Pavel Liška

PSALI JSME: Nový motoristický pořad České televize nahradí od března původní Auto Moto Revue

Producenti ze společnosti Kloboukfilm už mají natočený i první pilotní díl a původně byl start nového pořadu naplánován na letošní březen. Vzhledem k povinnostem obou moderátorů, kteří aktuálně projíždějí na motorkách Střední Ameriku, se ale jeho uvedení odsunulo na podzim.

K TÉMATU: Révai a Liška opět na motocyklové výpravě. Výsledek uvede v září Prima Cool

Pořad pracovně nazvaný Drajv by měl být zábavný, motoristický, lifestylový pořad s publicistickými prvky, navazující na tradici jednoho z nejstarších, dosud dochovaných pořadů České televize.

Zábavná videa i ženy za volantem

V pořadu by měl proběhnout test vybraného vozidla, které si vezmou na paškál právě Révai s Liškou. Po souhrnu nejaktuálnějších novinek by se měla za volantem objevit žena, tedy speciální blok, moderovaný pokaždé jinou známou zástupkyní něžného pohlaví.

Následovat by mělo představení vozů využívaných u různých profesí a zábavné scénky na absurdní nebo nejasná motoristická témata. Chybět nebude ani divácká soutěž a na závěr se chtějí moderátoři věnovat odlišným přístupům k řízení v zahraničních zemích. Konec obstará pořadu druhá část moderátorského testu, zahájeného v úvodu. 

ebf - tip do článku - debata

Cílová skupina pořadu je definována poměrně široce, jako diváci starší patnácti let, úžeji pak věková skupina dvacet až sedmdesát let. Formátově by se mělo jednat o zábavnou publicistiku s hranými prvky, vznikající ve spolupráci s odbornými poradci.

Jeden díl by měl dosáhnout stopáže 26 minut a pořad by měl být vysílán s jednotýdenní periodicitou. S jeho vysíláním se v současnosti počítá na některý ze všedních dnů ve 21:30 nebo 22 hodin, repríza je pak naplánována na sobotní poledne. 

Moderátoři


Autor: Kloboukfilm

Jan Révai a Pavel Liška

Jan Révai

Moderátor a herec se vyučil automechanikem a oboru se věnoval dva roky. Je zapáleným motoristou a motorkářem. S motorismem začínal jako malý kluk a v posledních letech cestuje na motorce po celém světě.

Pavel Liška

Herec a moderátor už od devíti let jezdil na motorce, auto řídí od patnácti let. S Janem Révaiem podnikají dobrodružné výpravy na motorkách po Spojených státech a tvoří sehraný tým.

Realizační tým
Producent: Kloboukfilm
Režie: Tomáš Váňa – režisér České televize
Hlavní kameraman: Luboš Hrabák – zkušený kameraman napříč všemi televizemi včetně České televize

Robert Novák – kameraman České televize
Dramaturg: Filip Novák – Česká televize
Scénář: Helena Váňová – 19 let praxe v České televizi, Nově nebo Primě
Odborné zajištění: Jan Blažek – 17 let v branži automobilové publicistiky, řídil přes pět tisíc aut, ujel asi milion kilometrů, tvůrce blogu Autoblogger

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).