Hlavní navigace

Nástupcem Windows Vista budou Windows 7

14. 10. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Nástupcem Windows Vista budou Windows 7. Asi si říkáte, že to není žádná novinka. Omyl. Windows 7 či Windows Seven bylo médii hojně používané kódové označení právě vyvíjeného desktopového systému, který by měl už možná příští rok nahradit Windows Vista. Nyní Microsoft potvrdil, že Windows 7 bude název, pod kterým půjdou nová Windows na trh. Je to vůbec poprvé, kdy se kódové označení vyvíjených Windows nakonec stalo jejich finálním názvem. Viceprezident Microsoftu Mike Nash název zdůvodňuje…

Nástupcem Windows Vista budou Windows 7. Asi si říkáte, že to není žádná novinka. Omyl. Windows 7 či Windows Seven bylo médii hojně používané kódové označení právě vyvíjeného desktopového systému, který by měl už možná příští rok nahradit Windows Vista. Nyní Microsoft potvrdil, že Windows 7 bude název, pod kterým půjdou nová Windows na trh. Je to vůbec poprvé, kdy se kódové označení vyvíjených Windows nakonec stalo jejich finálním názvem. Viceprezident Microsoftu Mike Nash název zdůvodňuje velmi jednoduše: Windows 7 budou sedmou verzí Windows a proto se budou jmenovat Windows 7.

To je ale velké překvapení. Steve Ballmer se dříve nechal slyšet, že jméno Windows 7 vymysleli hlavně novináři a bloggeři, ale připravovaný desktopový systém Microsoftu podle něj nemá být NT 7.0, ale spíš NT 6.1, protože bude stavět na jádru Windows Vista a půjde o minor verzi, která zajistí lepší kompatibilitu s hardwarem i softwarem, než tomu bylo při uvedení Windows Vista alias NT 6.0, tedy major verze. To se pravděpodobně nemění. Název tedy bude dost matoucí, což ale není u Windows poprvé. Vzpomeňme na Windows 2000, kde se uživatel mohl mylně domnívat, že jde o pokračovatele větve Windows 9×.

KL24

Microsoft možná nechce zahodit už relativně silnou značku Windows 7, kterou se za poslední měsíce podařilo vytvořit. Řada uživatelů totiž směrem k Windows 7 hledí jako k systému, který by snad měl napravit některé hříchy z Windows Vista a nemalá část uživatelů Windows XP už chce přejít na Windows 7 a přeskočit tak Windows Vista.

Podrobnosti o Windows 7 se dozvíme na nadcházejících konferencích PDC a WinHEC, kde už mají být nová Windows představena v akci, resp. jejich vývojová verze. Zatím na veřejnost proniklo, že půjdou na trh ještě i v 32bitové edici, nabídnou nový systém dotykového ovládání, dojde k zapracování konceptu uživatelského rozhraní Ribbon z Office 2007 a některé programy z příslušenství budou nahrazeny online službou z rodiny Windows Live. (Windows Vista Team Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).