Hlavní navigace

Natočvideo, původní dodavatel obsahu pro Divácké zprávy, má nového investora

16. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Solotron vstoupila do Natočvideo jako investor a pomůže s expanzí na zahraniční trhy, především ve střední a východní Evropě.

Společnost Natočvideo, která byla původním dodavatelem příspěvků pro Divácké zprávy televize Prima, má nového majoritního vlastníka, jímž se stala společnost Solotron. Informoval o tom server Mediář.cz. Kromě Jakuba Lišky, jenž je duchovním otcem celého projektu a v minulosti se podílel na přípravě obsahu pro dnes již neexistující televize Pětka a Metropol, je novým společníkem pražská společnost Solotron. Pod novým majitelem má Natočvideo expanzivní plány. O dodávce obsahu vyjednává provozovatel služby například s veřejnoprávní ORF z Rakouska nebo německou mediální skupinou ProSiebenSat.1.

Cloud 22 temata

ROZHOVOR: Jakub Liška: NatočVideo.cz připravuje projekt živých televizních přenosů amatérských reportérů

Společnost Solotron vstoupila do Natočvideo jako investor a pomůže s expanzí na zahraniční trhy, především ve střední a východní Evropě. Jediným vlastníkem Solotronu je Vladimír Schmalz, který v poslední době investoval například do společností Energomonitor nebo Liftago, řekl Mediáři sám Liška. Liftago mimochodem spolupracuje i s hudební televizí Óčko, s níž v minulých týdnech uvedla novou hybridní aplikaci „Óčko Taxi“ pro přijímače s podporou technologie HbbTV. Novým společníkem firmy Natočvideo se stal mimo jiné nově i Marek Vítek, který je bývalým šéfem zkrachovalé televize Pětka.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.