Hlavní navigace

Natočvideo, původní dodavatel obsahu pro Divácké zprávy, má nového investora

Lukáš Polák

Společnost Solotron vstoupila do Natočvideo jako investor a pomůže s expanzí na zahraniční trhy, především ve střední a východní Evropě.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost Natočvideo, která byla původním dodavatelem příspěvků pro Divácké zprávy televize Prima, má nového majoritního vlastníka, jímž se stala společnost Solotron. Informoval o tom server Mediář.cz. Kromě Jakuba Lišky, jenž je duchovním otcem celého projektu a v minulosti se podílel na přípravě obsahu pro dnes již neexistující televize Pětka a Metropol, je novým společníkem pražská společnost Solotron. Pod novým majitelem má Natočvideo expanzivní plány. O dodávce obsahu vyjednává provozovatel služby například s veřejnoprávní ORF z Rakouska nebo německou mediální skupinou ProSiebenSat.1.

Czech Internet Forum 2018 Tip s tlačítkem

ROZHOVOR: Jakub Liška: NatočVideo.cz připravuje projekt živých televizních přenosů amatérských reportérů

Společnost Solotron vstoupila do Natočvideo jako investor a pomůže s expanzí na zahraniční trhy, především ve střední a východní Evropě. Jediným vlastníkem Solotronu je Vladimír Schmalz, který v poslední době investoval například do společností Energomonitor nebo Liftago, řekl Mediáři sám Liška. Liftago mimochodem spolupracuje i s hudební televizí Óčko, s níž v minulých týdnech uvedla novou hybridní aplikaci „Óčko Taxi“ pro přijímače s podporou technologie HbbTV. Novým společníkem firmy Natočvideo se stal mimo jiné nově i Marek Vítek, který je bývalým šéfem zkrachovalé televize Pětka.

Našli jste v článku chybu?