Hlavní navigace

Návrat Rádia Wave do pásma VKV prozatím v nedohlednu

10. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 9. 2009

Českému rozhlasu Radio Wave se podle informací serveru iDNES.cz vzdálila možnost navrácení do pásma velmi krátkých vln (VKV). Poslanecká sněmovna se totiž odmítla na svém posledním zasedání zabývat návrhem předsedy Strany zelených Ondřeje Lišky. Ten chtěl změnit zákon o Českém rozhlase (ČRo). Sněmovna se odmítla novelou zákona zabývat, přestože to poslancům doporučila vláda, uvedl pro iDNES.cz Liška.

ČTĚTE TAKÉ: Ondřej Liška: Rádio Wave by se mohlo vrátit do analogu ještě letos

Šéf Strany zelených se však nevzdává a chce se pokoušet o prosazení změny zákona i nadále. Nechtěl jsem z Radia Wave dělat předvolební téma, ale nezájem poslanců mě k tomu nutí, dodal Liška. Jak iDNES.cz připomíná, Liška je velkým zastáncem této veřejnoprávní stanice, která nedávno přišla o číslici 4 právě díky tomu, že se stala čistě digitálním rádiem. Cílem předkladatele novely přitom bylo, aby se Wave mohl na VKV vrátit, pokud možno, ještě letos.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).