Hlavní navigace

Navrcholu.cz: Firefox už má téměř třetinový podíl

Jiří Macich ml.

Nejnovější statistiky z webů sledovaných monitorovací službou Navrcholu.cz potvrdily téměř třetinový podíl webového prohlížeče Mozilla Firefox. Vedoucí Internet Explorer je využíván v 63 procentech případů. Firefox a MSIE tak dohromady ovládají téměř 93 procent celého trhu. Nejnovější data jsou v meziročním srovnání jasným důkazem toho, že prohlížeče rodiny Mozilla, konkrétně Firefox, hrají v současné době v českém prostředí mnohem zásadnější roli než dříve. Je navíc pravděpodobné, že se do…

Nejnovější statistiky z webů sledovaných monitorovací službou Navrcholu.cz potvrdily téměř třetinový podíl webového prohlížeče Mozilla Firefox. Vedoucí Internet Explorer je využíván v 63 procentech případů. Firefox a MSIE tak dohromady ovládají téměř 93 procent celého trhu. Nejnovější data jsou v meziročním srovnání jasným důkazem toho, že prohlížeče rodiny Mozilla, konkrétně Firefox, hrají v současné době v českém prostředí mnohem zásadnější roli než dříve. Je navíc pravděpodobné, že se do budoucna vztah mezi Internet Explorerem a Firefoxem ještě více vyostří, doplňuje Klára Rožková, vedoucí služby Navrcholu.cz.

Za Internet Explorerem a Mozilla Firefoxem se na třetím místě s necelými pěti procenty umístila Opera. Safari, Konqueror a příbuzné prohlížeče jsou hluboko pod jedním procentem. Alarmující nejen z bezpečnostního hlediska je stále velký podíl starších verzí Internet Exploreru. Šestková verze má v poslední statistice podíl necelých 46 procent. Nástup sedmé generace není zrovna extra rychlý. Podíl Internet Exploreru 7 meziročně povyrostl jen o necelých 14 procent. Uživatelé opouštějící zastaralý Internet Explorer 6 spíše přecházejí na Mozilla Firefox a okrajově také na Operu. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
13. 12. 2007 12:06
Operák (neregistrovaný)
:-))) Díky za vtipnou reakci,takto jsem se nezasmál od doby kdy ode mne vypadla tchýně,z 8.patra....
12. 12. 2007 21:57
Jann (neregistrovaný)
Mne teda zadne jine casti systemu nepadaji, ale muze te byt subjektivni. Na jakem OS ho pouzivate? K te bezpecnosti: diky tomu, ze IE ve Vistach bezi v Protected Modu, tak ho osobne povazuji za bezpecnejsi reseni nez ten Firefox nebo Operu.