Hlavní navigace

Návrh na předčasné vypnutí VKV vysílání v Sasku byl smeten ze stolu

12. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Návrh bývalé koalice CDU a SPD se ukázal jako přehnaně optimistický. Ani Sasko, kde je digitální vysílání značně rozvinuto, není na vypnutí analogového rozhlasu připraveno.

Koalice CDU/CSU a liberální strana FDP smetly ze stolu návrh bývalé koalice CDU a SPD z roku 2008 týkající se předčasného ukončení analogového vysílání ve spolkové zemi Sasko v pásmu velmi krátkých vln (VKV/FM). S odvoláním na německou rozhlasovou stanici Hitradio RTL o tom informoval server RadioWoche.de. Původní návrh byl takový, aby digitální vysílání v pásmu DAB+ nahradilo analogový rozhlas už v roce 2014. Nyní vše vypadá tak, že VKV rozhlas bude existovat podobně jako v České republice do roku 2025.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: Celobavorské rozhlasové digitální multiplexy na kanálech 11D a 12D čekají změny

Torsten Herbst, mluvčí FDP komunikující mediální záležitosti, uvedl, že saští posluchači se nemusí předčasného vypnutí VKV obávat. Předpoklad, že do konce roku 2014 převládnou digitální přijímače nad těmi analogovými, byl zkrátka příliš optimistický. Vytvořili jsme tedy pozměňovací návrh, který je určen pro vysílatele a posluchače, v němž ujišťujeme, že VKV frekvence mohou být využity až do roku 2025, konstatoval Herbst. Mluvčí mediálního výboru CDU Sebastian Gemkow pak dodal, že Sasko se i přes posun termínu angažovalo a nadále bude angažovat v přechodu z analogu na digitální rozhlas.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.