Hlavní navigace

Nažene finanční krize Yahoo do náruče Microsoftu?

10. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ta část investorů Yahoo, která je shromážděná okolo fondu Mithras Capital, znovu oslovila Microsoft s nabídkou na převzetí portálu. Cena by přitom mohla být až o několik desítek miliard doilarů nižší, než jakou byl Microsoft ochoten akceptovat původně. Investoři z Mithras Capital tvrdí, že by se spokojili dokonce s částkou 22 dolarů na akcii. Aby ovšem nebylo rozhodování pro Microsoft příliš jednoduché, situaci trochu komplikuje motivace akcionářů. Hodnotu Yahoo totiž dramaticky snižuje…

Ta část investorů Yahoo, která je shromážděná okolo fondu Mithras Capital, znovu oslovila Microsoft s nabídkou na převzetí portálu. Cena by přitom mohla být až o několik desítek miliard doilarů nižší, než jakou byl Microsoft ochoten akceptovat původně. Investoři z Mithras Capital tvrdí, že by se spokojili dokonce s částkou 22 dolarů na akcii. Aby ovšem nebylo rozhodování pro Microsoft příliš jednoduché, situaci trochu komplikuje motivace akcionářů. Hodnotu Yahoo totiž dramaticky snižuje současná finanční krize a tak je, podobně jako před prázdninami, aktuální nabídka ze strany Yahoo oproti tržní ceně portálu opět značně nadsazená. Jenom včerejší hodnota akcií Yahoo se totiž pohybovala pod 13 dolary za akcii, tedy téměř na polovině požadované částky. (Reuters, TechCrunch)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.