Hlavní navigace

Názvy kanálů v multiplexu 1 by se již měly zobrazovat v pořádku

4. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

4. 11. 2008

Česká televize v sobotu připustila, že od pátku 31. října (a v Praze od čtvrtka 30. října) vysílá její multiplex 1 s chybným označením jednotlivých programů. Na některých set-top-boxech a televizorech se objevil problém se zobrazením jejich názvů. O tomto problému ČT věděla a intenzivně na jeho řešení spolupracovala s výrobcem multiplexeru, který je v současnosti používán a který je příčinou tohoto stavu. Podle informace od vedoucí projektu digitalizace ČT Pavla Hanuše, už by se nyní měly zobrazovat názvy kanálů bez problémů.

cyber-obecný tip

K TÉMATU: ČT vysvětluje problém s označením programů v multiplexu 1

Problém nebyl vlastními silami ČT řešitelný a jeho řešení probíhalo podle Hanuše ve spolupráci s dodavatelem. Některé set-top-boxy ode dneška zvládnou zobrazit ID kanálu bez problémů, u jiných budou muset diváci znovu provést automatické vyhledávání. Pak se jim budou názvy programů zobrazovat správně, konstatoval v sobotu Hanuš. K odstranění chyby chystá ještě dnes ČT vydání tiskové zprávy.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.