Hlavní navigace

Nechcete přijít na satelitu o Markízu HD? Máte poslední šanci si ji registrovat

8. 5. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

O 9. květnu jako o termínu, kdy bude program dostupný pouze na kartách klientů, kteří o něj projeví zájem, se operátor Skylink zmiňuje na svých webových stránkách.

Jste klienty satelitní služby Skylink a ještě jste si nezaregistrovali příjem komerční televize Markíza ve vysokém rozlišení obrazu? Pak byste to měli okamžitě napravit. Právě dnes by měl být poslední den, kdy je možné u provozovatele Skylinku, lucemburské společnosti M7 Group, nahlásit, že o tento program máte zájem. Operátor už dříve uvedl, že po 9. květnu bude možné sledovat Markízu HD pouze na dekódovacích kartách, které projdou úspěšně schválením. Nejjednodušší cesta k tomuto kanálu vede přes portál Skylinku.

Upozornění satelitní služby Skylink, které je umístěno na jejích webových stránkách.
Autor: repro foto skylink.sk

Upozornění satelitní služby Skylink, které je umístěno na jejích webových stránkách.

K TÉMATU: Přijímáte Markízu HD ze satelitu Astra? Do měsíce byste o ni mohli přijít

Skylink na svém webu upozorňuje, že program nebude odpojený hned. 8. květen má být ale nejzazším termínem, do kterého by se Markíza HD měla registrovat. K samotnému odpojení programu má dojít v průběhu tohoto měsíce. Dá se předpokládat, že operátor bude jednotlivá oprávnění odpojovat postupně. Podle informací serveru Živé.sk si program do včerejšího dne registrovalo pět tisíc zákazníků. Od počtu klientů by se pak měl pro Skylink odvíjet poplatek, který bude společnosti Markíza Slovakia za tento program hradit.

UXD

Ukázka z vysílání kanálu Markíza HD
Autor: repro foto Markíza HD (pro DigiZone.cz Čestmír Polák)

Ukázka z vysílání kanálu Markíza HD

ČTĚTE TAKÉ: Markíza dnes nasadí v Televizních novinách grafiku s vysokým rozlišením

O zavedení poplatků pro operátory za distribuci signálu se v poslední tiskové zprávě týkající se hospodaření zmínila i samotná CME. První čtvrtletí roku 2014 ukazuje konkrétní výsledky našich provozních priorit, včetně zvýšení příjmů z reklamy a poplatků za distribuci našich kanálů provozovateli kabelových a satelitních platforem. Po ukončení nabídky práv a soukromého umístění, a dále po vyrovnání závazků z našich Dluhopisů splatných v roce 2016, zaměříme naši energii na provozní činnosti, abychom v průběhu tohoto roku výrazně zlepšili naši finanční situaci.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.