Hlavní navigace

Nedávno zesnulá Debbie Reynolds zazpívá dnes a zítra v dešti na Primě Max

30. 12. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: MGM
Diváci mají možnost si herečku připomenout v její nejslavnější roli. HBO příští rok uvede dokument líčící vztah matky a dcery.

Debbie Reynolds zemřela jen den po smrti své dcery Carrie Fisher, která se do povědomí diváků dostala hlavně díky roli Leiy z Hvězdných válek. Debbie nebylo ještě ani dvacet, když zazářila v muzikálu Zpívání v dešti v roli Kelly a vyskočila z dortu. Hlavní role vedle Gene Kellyho pak herečku a tanečnici doprovázela celou její kariéru.

Herečka strávila hodiny ve zkušebně předtím, než ukázala svůj půvab na filmovém plátně. Pamatuji si, že někdo vešel do sálu a zeptal se: ‚Kdo to sedí za tím klavírem?‘ Řekla jsem: ‚Nikdo, Musím si odpočinout. Když tohle je těžké. Nemůžu to nikdy zvládnout.‘ A on na to, ať mu podám ruku. Byl to Fred Astaire, kdo mě tenkrát uklidnil. Nechal mě podívat se na jeho zkoušku. Po ní mi řekl: ‚Vidíš, jak je to náročné. A lehčí to nikdy nebude. Tak koukej cvičit.‘

Zahrála si také ve společnosti Franka Sinatry ve filmu Něžná past (The Tender Trap; 1955) a dalších předních herců. Měla jsem úžasnou kariéru a skvělý život a jsem ráda, že jsem během něj poznala showbyznys. Mám ho ráda a mám ráda i film.

Za roli ve snímku The Unsinkable Molly Brown byla nominována na Oscara jako herečka v hlavní roli. Nominaci ale nakonec neproměnila. Čtyřikrát byla nominována i na Zlatý Globus.

HBO by pak mělo z kraje roku 2017 odvysílat dokumentární film Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds zřejmě pod názvem Zářivá světla. Dokument režíroval Fisher Stevens a byl uveden na letošním festivalu v Cannes.

Muzikál zpívání v dešti uvede dnes stanice Prima Max ve 20:15 a zítra v repríze v 15:25. Letos nechala FTV Prima vyrobit zbrusu nový dabing, pro film tak již třetí. První vznikl v roce 1968 v Brně pro Československou televizi, další v roce 1995 pro stanici HBO. Bude tak překvapením, která současná česká herečka Debbie Reynolds propůjčí hlas.

ebf - tip do článku - debata

Herečku je možné vidět ještě v lednu na stanicích AMC a Film+ v dokumentu Bratři Warnerové z roku 2007.

Její zesnulou dceru Carrie Fisher pak mohou diváci vidět ve filmu Star Wars: Síla se probouzí (2015), který aktuálně vysílá na svých kanálech HBO a kde si zahrála Leiu (aktuálně například 31. 12. 2016 v 19:30 na HBO2). Nova Cinema pak v lednu uvede film Pohlednice z Hollywoodu, který byl natočen podle její předlohy.

Autor článku

Autor se dlouhodobě zajímá o film a televizní vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).