Hlavní navigace

Nedělní TV tipy: Hana Vágnerová v dalším nerealizovaném seriálu na Nově

23. 10. 2011
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
23. 10. 2011

UVNITŘ FOTO Pokud se chystáte strávit nedělní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší nové každodenní rubrice. Každý den odpoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

MM AI t

  • Nova, 20:00 – Hasiči - Televizní film, který měl být původně pilotním dílem k dalšímu nerealizovanému seriálu televize Nova, nabídne v hlavní roli Hanu Vágnerovou známou z aktuálně vysílané Expozitury. Rok staré drama ji zasadí do prostředí hasičů, v němž ji představí jako ctižádostivou Veroniku Jiráskovou, která touží uspět v čistě mužském profesi. Původně se jednalo o pilotní díl třináctidílného televizního seriálu, na kterém jsem pracovala rok a půl, uvedla v rozhovoru pro server Česká média scénáristka Markéta Dočekalová. Natočení tohoto televizního filmu nakonec narazilo na finanční stránku. Zrealizovat takový projekt by bylo podle Dočekalové velice drahé.

Hana Vágnerová mohla po Expozituře zazářit v dalším nováckém seriálu. Ten se však své realizace nedočkal. Z Hasičů vznikl pouze pilotní film. (Foto: TV Nova)

  • HBO, HBO HD; 20:00 – Sociální síť - Ve filmu The Social Network divákům režisér David Fincher a scenárista Aaron Sorkin umožňují nahlédnout do okamžiků, kdy vznikal Facebook, nejrevolučnější sociální fenomén nového století, prostřednictvím odlišných pohledů hyperinteligentních mladých mužů, kteří svorně tvrdí, že právě oni byli u toho, když Facebook vznikl. Výsledkem je drama plné tvoření i destrukce, drama, které se zcela záměrně vyhýbá jediné interpretaci, ale místo toho poukazuje na rozpory v subjektivních výkladech událostí, aby tak zrcadlilo stále se měnící sociální vztahy, které jsou pro naši současnost charakteristické.
  • MGM, 20:00 – New York, New York (1977) - Začínající zpěvačka Francine Evansová a excentrický saxofonista Jimmy Doyle se střetli v den oslav konce 2. světové války. Jejich láska od začátku nabrala prudký spád. V atmosféře plné euforie a hudby se zdá, že nic není nemožné. Úspěch v showbusinessu si ale vybírá i svou daň na lásce. Francine sice snáší úlety Jimmyho, nicméně ten se nemůže srovnat s její vzrůstající slávou. Narozením dítěte jejich vztah končí. Nostalgický retromuzikál režíroval věhlasný Martin Scorsese.

Ve filmu New York, New York se vedle sebe objevili Liza Minnelli a Robert de Niro. (Foto: MGM)

  • Nova Cinema, 22:25 – Desperado - Kdysi byl nejlepším Mariachim (kytarista a zpěvák) na americko-mexické hranici. Jednoho dne ale omylem zkřížil zájmy místní narkomafie a byl donucen bojovat o svůj život. V litém střetnutí zabili překupníci jeho krásnou dívku a zmrzačili mu ruku. V pouzdře na kytaru teď proto nosí úctyhodnou sbírku střelných zbraní a jediným smyslem jeho života se stala pomsta. Poslední z překupníků jménem Bucho je stejně mocný jako nemilosrdný a dříve než nastane chvíle konečného účtování, musí se Mariachi doslova prostřílet zástupy jeho krvelačných poskoků.
  • MGM, 22:55 – Mafiání - Krimi Mafiáni vychází z bestselleru Mafián: život uprostřed mafie Nicholase Pileggiho. Skrze život člena mafie Henryho Hilla (Ray Liotta) v něm oscarový režisér Martin Scorsese odhaluje fascinující, tajemný i krutý svět newyorských mafiánských klanů. Pod vedením Jimmyho Conwaye (držitel Oscara Robert De Niro) se Henry Hill z bezvýznamného zlodějíčka stává gangsterem.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).