Hlavní navigace

Nefunguje vám program ČT HD? Pak nemáte přeladěno

16. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
16. 6. 2010

AKTUALIZOVÁNO Zapnuli jste dnes ráno satelitní set-top-box a zjistili, že vám nefunguje veřejnoprávní program ČT HD? Pak pravděpodobně patříte mezi ty, kteří ignorovali upozornění, aby si přeladili svůj přijímač. Tedy máte-li natočenou parabolu na pozici 23,5 st. východně. Od dnešního rána totiž vysílá program ČT HD z Astry 3B pouze už z jedné frekvence. Paralelní šíření bylo ukončeno.

K TÉMATU: ČT HD ukončí ve středu paralelní vysílání na satelitu Astra

Parametry příjmu, na které mohli televizní diváci přeladit už od 10. května, jsou: 11973/V, SR 27500, FEC 5/6, norma DVB-S/QPSK, kódování CryptoWorks a Irdeto. V případě, že nejste zákazníky platforem CS Link a Skylink a přesto máte místo programu ČT HD pouze černou obrazovku, pak byste měli kontaktovat svého operátora. Je pravděpodobné, že signál předával do distribuční cesty z původní frekvence a zapomněl dodat nové parametry.

KL24

AKTUALIZACE – Ještě v 7:18 běželo vysílání ČT HD na původní i nové frekvenci. K jeho odpojení nakonec došlo o půl osmé, tedy přibližně o dvě a půl hodiny později oproti původnímu plánu.

Podrobnosti o novinkách na pozici 23,5 st. východně čtěte v dnešním článku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).