Hlavní navigace

Negativ natáčí pilotní díl seriálu Casting. Dá ho na internet a počká na zájem televizí

8. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Producent filmů Protektor a Alois Nebel si vyzkouší televizní tvorbu. S žádnou televizí ale zatím nejednal, seriál nejdřív vystaví na internetu a počká, až se ozvou samy.

Zajímavý televizní pokus podstoupí produkční společnost Negativ, která se dosud soustředila na natáčení filmů. Připravuje pilotní díl televizního seriálu Casting, který nejprve vystaví na internetu a teprve poté bude jednat s televizemi, zda o něj mají zájem. „Hlavní roli castingové režisérky, která ve svém studiu bezděčně režíruje i „castuje“ svůj život i životy svých klientů, ztvární Jana Plodková. V seriálu se objeví řada známých i méně známých herců, kteří budou hrát sami sebe,“ přiblížila firma.

K TÉMATU: HBO začíná natáčet druhou řadu Terapie. Zahraje si v ní Brodská i Voříšková

Podle Negativu půjde o nový typ reality seriálu, který se bude žánrově podobat jeho nejnovějšímu filmovému snímku Polski film. Autorkou námětu je režisérka Kateřina Oujezdská, která stojí za filmy Příběhy obyčejného šílenství, 3 sezony v pekle, Protektor, Pouta, Alois Nebel, Ve stínu, Polski film, ale i seriálem Terapie na HBO. Scénář vytvořili Robert Geisler, Benjamin Tuček a Marek Najbrt, režie se ujal Marek Najbrt.

MM socky3

„Každý, kdo někdy zažil casting, ví, jak specifické prostředí to je. Herci, kteří odříkávají stupidní texty a plní nejrůznější imaginární úkoly, defilují před kamerou jako pozoruhodné procesí, které si s sebou nese své ambice, osudy i problémy,“ popisuje Marek Najbrt. „Kromě hlavní hrdinky, její rodiny a dalších fiktivních postav se v každém díle objeví skuteční známí čeští herci, kteří zahrají sami sebe.“ 

Umístněním pilotního dílu seriálu na internet si chce producent Castingu Milan Kuchynka bezprostředně ověřit divácký potenciál seriálu ze života castingové agentury a filmových hvězd. Podobným způsobem zkoušela v minulosti štěstí i jedna produkční společnost na Slovensku, která také nejprve natočila pilotní díl seriálu, který posléze představila na projekci novinářům a televizím a čekala, která z televizních stanic o něj projeví zájem.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.