Hlavní navigace

Nejdražší Windows 7 Ultimate jen omezeně a bez Extras

9. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Extras jistě znají uživatelé Windows Vista v nejdražší běžné edici Ultimate. Mělo původně jít o program jakési přidané hodnoty, v jehož rámci chtěl Microsoft uvolňovat exkluzivní doplňky právě jen pro uživatele edice Ultimate. S Extras přispěchal po kritice vysoké ceny zmíněné edice, ovšem od začátku celý koncept čelí kritice, protože těch exkluzivních doplňků zase tolik nevyšlo a jejich reálná hodnota je diskutabilní. Šlo třeba o animované pozadí DreamScene nebo karetní hru Texas Hold 'Em…

Extras jistě znají uživatelé Windows Vista v nejdražší běžné edici Ultimate. Mělo původně jít o program jakési přidané hodnoty, v jehož rámci chtěl Microsoft uvolňovat exkluzivní doplňky právě jen pro uživatele edice Ultimate. S Extras přispěchal po kritice vysoké ceny zmíněné edice, ovšem od začátku celý koncept čelí kritice, protože těch exkluzivních doplňků zase tolik nevyšlo a jejich reálná hodnota je diskutabilní. Šlo třeba o animované pozadí DreamScene nebo karetní hru Texas Hold 'Em Poker.

MM socky3

U Windows 7 v šesti edicích rovněž naleznou uživatelé nejdražší edici Ultimate. Její koncepce však bude jiná. Dostupnost na trhu bude limitována, s retail prodejem se nepočítá. Nároční uživatelé tedy budou muset sáhnout po edici Professional, která se vrací na scénu a na rozdíl od Business edice Windows Vista jí nebudou chybět multimediální funkce známé z edice Home Premium.

Windows 7 Ultimate chce Microsoft využívat v promo kampaních nebo jako OEM systém na high-endových sestavách svých partnerů. S Extras přitom již nepočítá. Hodlá se prý zaměřit na vývoj a vylepšování systému a jeho součástí, což zní jako logický krok. (Ars Technica)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.