Hlavní navigace

Nejprodávanější e-knihy: severská detektivka versus české sci-fi

Martin Vyleťal

Ačkoli šla do prodeje v polovině měsíce, stala se kniha Mega hustej nářez – závěrečná část trilogie Bratrstvo krve od Františka Kotlety, druhou nejprodávanější e-knihou března.

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) zveřejnil žebříček deseti nejprodávanějších e-knih za březen. Na rozdíl od února mu již tolik nedominuje Jo Nesbø a nakladatelství Kniha Zlín. V únoru totiž šest z deseti nejprodávanějších e-knih bylo od Jo Nesbøa. V březnu se do top desítky dostaly jen dva tituly tohoto severského autora, byť kniha Netopýr byla vůbec nejprodávanější knihou uplynulého měsíce.

Druhé místo obsadil František Kotleta s knihou Mega hustej nářez, která je závěrečným dílem trilogie Bratrstvo krve. Kniha se přitom začala prodávat až v polovině března.

Žebříček deseti nejprodávanějších e-knih od května loňského roku, na základě údajů od distributorů e-knih (Kosmas.cz, Palmknihy.cz, eReading.cz a později také Databook.cz) sestavuje SČKN. Žebříček nezohledňuje prodeje přes platformu Wooky a menší prodejce e-knih, stejně jako nakladatele, kteří prodávají e-knihy napřímo přes iBookstore.

Marcom

Žebříček devíti nejprodávanějších e-knih v březnu 2013 dle SČKN

  1. Jo Nesbø: Netopýr (Kniha Zlín)
  2. František Kotleta: Mega hustej nářez (Epocha – Freet)
  3. Jonas Jonasson: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (Panteon)
  4. Melanie Gideon: Manželka 22 (Domino)
  5. Karin Slaughter: Kriminálník (Domino)
  6. Jo Nesbø: Sněhulák (Kniha Zlín)
  7. Tana Frenchová: Ztracený přístav (Argo)
  8. Kateřina Tučková: Žítkovské bohyně  (Host)
  9. Lars Kepler:  Svědkyně ohně (Host)
  10. Nika Peas: Záměna (Mediaplex)

Zdroj: SČKN

Našli jste v článku chybu?
11. 4. 2013 8:16

To je otázka - podle všeho "severská detektivka" docela padla do chuti mnoha lidem u nás a kupuje se to hodně i v papírové podobě, nejde o specifikum ebooks. Proč tomu tak je je téma spíš pro sociology, jinde jsou sice Nesbo a podobní autoři úspěšní také, ale že by byli vyloženě na špičce prodeje až tak obvyklé není. Mě to popravdě moc nezaujalo, ale lidí, kteří severskou detektivku vyloženě žerou vidím kolem sebe dost.

13. 4. 2013 11:02
Petr Novotný (neregistrovaný)

Nesbo není špatný, ale Kotleta je vyložený nářez.