Hlavní navigace

Nejprodávanější e-knihy: úspěch britské historické krimi série

Martin Vyleťal

V žebříčku deseti nejprodávanějších e-knih uplynulého měsíce bodovaly tituly britské spisovatelky Ariany Franklinové.

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) zveřejnil žebříček deseti nejprodávanějších e-knih za duben. Stejně jako v březnu byl i v uplynulém měsíci nejprodávanějším titulem Netopýr od Jo Nesbøa. Do žebříčku ale tentokrát výrazně promluvila britská historická krimi série Ariany Franklinové (vlastním jménem Diana Normanová). Ta vešla do povědomí čtenářů hlavně pod svým pseudonymem, pod kterým napsala historickou krimi sérii s netradiční postavou detektiva – středověkou lékařkou a patoložkou Adélií.

Žebříček deseti nejprodávanějších e-knih od května loňského roku, na základě údajů od distributorů e-knih (Kosmas.cz, Palmknihy.cz, eReading.cz a později také Databook.cz) sestavuje SČKN. Žebříček nezohledňuje prodeje přes platformu Wooky a menší prodejce e-knih, stejně jako nakladatele, kteří prodávají e-knihy napřímo přes iBookstore.

Marcom

Žebříček devíti nejprodávanějších e-knih v dubnu 2013 dle SČKN

  1. Jo Nesbø: Netopýr (Kniha Zlín)
  2. Miroslav Žamboch: Ve službách klanu (Stanislav Juhaňák-Triton)
  3. Ariana Franklinová: Vykladačka smrti (Jota)
  4. František Kotleta: Mega hustej nářez (Epocha – Freet)
  5. Jonas Jonasson: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (Panteon)
  6. Ariana Franklinová: Vrahova modlitba (Jota)
  7. Henning Mankell: Vrazi bez tváře (Host)
  8. Ariana Franklinová: Relikvie mrtvých (Jota)
  9. Ariana Franklinová: Město stínů (Jota)
  10. Ariana Franklinová: Labyrintem smrti (Jota)

Zdroj: SČKN

Našli jste v článku chybu?
2. 5. 2013 15:15

Franklinová je fajn a obecně si pozornost plně zasluhuje, akorát se ve statistice taktně mlčí o tom, že na tuto autorku teď byly docela brutální "akční slevy". Takže to víc než o skutečných kvalitách autorky a o zájmu o její knihy spíš hodně vypovídá o stavu našeho trhu eknih, kdy k posunu na špici stačí jedna "akce"... V tomhle ohledu mi jako lídři přijdou spíš Žamboch a Kotleta - jejich novinky se prodávají za cenu spíš mírně vyšší, ale přesto jsou velmi vysoko.

6. 5. 2013 22:07
Jiri (neregistrovaný)

Je to přesně tak, akční sleva „udělala“ tento žebříček, ale je to tak v pořádku, je to žebříček nejprodávanějších knih za duben, čili odpovídá to realitě. Proč ty knihy byly nejprodávanější je druhá věc. I když upozornit na to mohli, to je pravda. Tento měsíc má 50 % slevu na asi 40 známých knih Kosmas, takže se dá očekávat, že i v květnovém žebříčku se objeví některé nečekané tituly. Pokud jde o sílu prodejců, kamarád dělá e-knihy v jednom menším nakladatelství, prodají jich cca 1500 kopií měsí…