Hlavní navigace

Nejprodávanější e-knihy: vítězí severská detektivka z Bangkoku

Martin Vyleťal

V žebříčku deseti nejprodávanějších e-knih uplynulého měsíce bodovalo brněnské nakladatelství Host. Tradičně nechyběl ani Jo Nesbø, tentokrát s novým titulem Švábi.

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) zveřejnil žebříček deseti nejprodávanějších e-knih za červen. Podobně jako v předcházejících měsících letošního roku obsadil první příčku Jo Nesbø, tentokrát s novou knihou Švábi, jejíž děj se odehrává v thajském Bangkoku. Kniha šla přitom do prodeje jak v tištěné, tak v elektronické podobě až 13. června.

Dařilo se také nakladatelství Host. Šest z deseti nejprodávanějších e-knih za uplynulý měsíc totiž vydalo právě toto brněnské nakladatelství.

Žebříček deseti nejprodávanějších e-knih sestavuje SČKN od května loňského roku, na základě údajů od distributorů e-knih. Původně data o prodejích dodávaly svazu e-shopy Kosmas.cz, Palmknihy.cz, eReading.cz, později se k nim přidal také Databook.cz. Poté, co letos v dubnu koupilo majoritní podíl v eReading.cz nakladatelství Albatros Media, přestal tento prodejce e-knih své statistiky prodejů svazu poskytovat. Od června se naopak ve statistikách objevují i údaje od internetového prodejce Alza.cz.

Žebříček nezohledňuje prodeje přes platformu Wooky a menší prodejce e-knih, stejně jako nakladatele, kteří prodávají e-knihy napřímo přes iBookstore.

Marcom

Žebříček devíti nejprodávanějších e-knih v červnu 2013 dle SČKN

  1. Jo Nesbø: Švábi (Kniha Zlín)
  2. Stieg Larsson: Muži, kteří nenávidí ženy  (Host)
  3. Stieg Larsson: Dívka, která kopla do vosího hnízda (Host)
  4. Stieg Larsson: Dívka, která si hrála s ohněm (Host)
  5. Jo Nesbø: Netopýr (Kniha Zlín)
  6. Jussi Adler Olsen: Vzkaz v láhvi (Host)
  7. Francis Scott Fitzgerald: Velký Gatsby (LEDA)
  8. Jonas Jonasson: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (Panteon)
  9. Kateřina Tučková: Žítkovské bohyně (Host)
  10. Jan Seghers: Spis Rosenherzová (Host)

Zdroj: SČKN

Našli jste v článku chybu?
5. 7. 2013 1:57
JKL (neregistrovaný)

Ještě, že je tento žebříček jenom v e-boocích, protože jinak je to něco tak otřesného, že by to bylo plýtvání papírem.

Nějak vůbec nechápu proč jsou vždy nejúspěšnější (nebo jedny z nejúspěšnějších) knihy detektivky. Navíc ještě tak TUPÉ. Člověka to nijak neobohatí a je to skutečně jenom způsob jak "zabít čas" a zasvinit nějaký papír nebo paměť ve čtečce... Jelikož situace ve vymyšlených detektivkách nejsou reálné, tak ani nejsou aplikovatelné do skutečnosti.

Kdyby si lidi místo podobný…

3. 7. 2013 8:00

A překvapuje vás na tom něco? Těch příkladů, kdy se kniha teprve po filmu stane známou je dost, ještě víc je případů, kdy je kniha sice celkem známá už před tím, ale po filmu skočí záje na mnohanásobek...

Koneckonců ani první díly Harry Pottera nebyly zdaleka tolik čtené jako tomu bylo po prvním zfilmování. To samé Tolkien - znali to fanoušci tohoto stylu literatury, kterých nebylo právě málo, ale "masy" to zaznamenaly až po zfilmování.