Hlavní navigace

„Největší party list na světě“ šikovně využívá Facebooku

24. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Agentura Besocial spustila BestPartyToday: aplikaci na vyhledávání společenských akcí. Když se k ní někdo přihlásí svým facebookovým účtem, a tak povolí, o co si aplikace řekne, získá aplikace přístup k jeho facebookovým událostem, které bude zařazovat do své prohledávatelné databáze.

Veřejně bude zobrazovat jen události veřejné, ale přístup získá ke všem, a nejen k nim. Řekne si také o další osobní údaje i o údaje přátel. (Ty nedostane jedině tehdy, jestliže jsou přátelé dotyčného uživatele natolik znalí Facebooku, že našli, kde sdílení svých údajů prostřednictvím aplikací přátel zamezit.)

cif-tip-téma-foto

Aplikace získá trvalý přístup k „událostem“ v profilu dotyčného a může tedy trvale doplňovat svou databázi včetně údajů o „účastnících“, a to často včetně údajů osobních. S tím ostatně formálně souhlasil každý, kdo se přihlásil účtem u Facebooku. Pokud souhlas nevyplývá dostatečně z přihlašovacího okna, pak je to spíše nectnost Facebooku samého, které Besocial, tak jako jistě i jiní, pouze využívá.

Pouhou volbou „Přihlásit se pomocí Facebooku“ odsouhlasí uživatel vše do posledního písmenka.

Pouhou volbou „Přihlásit se pomocí Facebooku“ odsouhlasí uživatel vše do posledního písmenka.

Na dotaz na obchodní záměr nám agentura potvrdila, že účelem projektu je sběr dat pro marketingové účely. Hodlá poskytovat služby pořadatelům akcí a uvažuje i o placených předních umístěních ve výpise akcí.