Hlavní navigace

Největší ukrajinská služba pro sdílení souborů skončila po zásahu policie

Daniel Dočekal

Ukrajinská policie odstavila nejpopulárnější ukrajinskou službu na sdílení souborů – www.ex.ua – na základě nelegálního šíření autorsky chráněného materiálu, včetně hudby, videa a filmů a po šesti měsících vyšetřování vyvolaného stížnostmi společností jako je Microsoft či Adobe. Ex.ua, na trhu od roku 2009, poskytovalo službu zdarma a financování získávalo z inzerce a podobně jako české Ulož.to umožňovalo uživatelům vyhledávání mezi uloženými soubory. Podle prohlášení tamního Ministerstva…

Doba čtení: do minuty

Ukrajinská policie odstavila nejpopulárnější ukrajinskou službu na sdílení souborů – www.ex.ua – na základě nelegálního šíření autorsky chráněného materiálu, včetně hudby, videa a filmů a po šesti měsících vyšetřování vyvolaného stížnostmi společností jako je Microsoft či Adobe.

Ex.ua, na trhu od roku 2009, poskytovalo službu zdarma a financování získávalo z inzerce a podobně jako české Ulož.to umožňovalo uživatelům vyhledávání mezi uloženými soubory. Podle prohlášení tamního Ministerstva vnitra bylo zabaveno asi 200 serverů a přes šest petabajtů dat. V rámci platného místního práva čelí provozovatelé až pěti letům vězení.

Zdroj: Ukraine shutters top file-sharing site

Našli jste v článku chybu?