Hlavní navigace

Největší ukrajinská služba pro sdílení souborů skončila po zásahu policie

Daniel Dočekal

Ukrajinská policie odstavila nejpopulárnější ukrajinskou službu na sdílení souborů – www.ex.ua – na základě nelegálního šíření autorsky chráněného materiálu, včetně hudby, videa a filmů a po šesti měsících vyšetřování vyvolaného stížnostmi společností jako je Microsoft či Adobe. Ex.ua, na trhu od roku 2009, poskytovalo službu zdarma a financování získávalo z inzerce a podobně jako české Ulož.to umožňovalo uživatelům vyhledávání mezi uloženými soubory. Podle prohlášení tamního Ministerstva…

Ukrajinská policie odstavila nejpopulárnější ukrajinskou službu na sdílení souborů – www.ex.ua – na základě nelegálního šíření autorsky chráněného materiálu, včetně hudby, videa a filmů a po šesti měsících vyšetřování vyvolaného stížnostmi společností jako je Microsoft či Adobe.

Ex.ua, na trhu od roku 2009, poskytovalo službu zdarma a financování získávalo z inzerce a podobně jako české Ulož.to umožňovalo uživatelům vyhledávání mezi uloženými soubory. Podle prohlášení tamního Ministerstva vnitra bylo zabaveno asi 200 serverů a přes šest petabajtů dat. V rámci platného místního práva čelí provozovatelé až pěti letům vězení.

Zdroj: Ukraine shutters top file-sharing site

Našli jste v článku chybu?
1. 2. 2012 13:13
Honza (neregistrovaný)

Váš argument mi nepřijde zrovna relevantní. On je trochu rozdíl mezi tím, když má autor rád, pokud si ho lidé pirátí a tím, když jde a v souladu s tím, co mají tyto servery napsáno v podmínkách, požádá o smazání díla a provozovatel tak neučiní (nebo se mu rovnou vysměje).

Pokud v tomto druhém případě majitel služby odmítá přesto, že byl informován o nelegálním uložení, už se dost dobře nelze ohánět tím, že o nějakém pirátství nevěděl. S takovými firmami bych moc slitování neměl, tohle nemá s do…

2. 2. 2012 11:57
x (neregistrovaný)

Ja ovsem narozdil od vas netvrdim, ze ta slatanina je jen a jen a jen moje a ze tim padem mi za jeji precteni musi kazdy platit a platit a platit.