Hlavní navigace

Největší zpravodajský newsroom v Bruselu má Euronews

23. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 6. 2011

UVNITŘ FOTO Panevropský zpravodajský kanál Euronews otevřel počátkem minulého týdne svůj nový zpravodajský newsroom v Bruselu. Ten je považován za největší ze všech stanic tohoto typu v dané lokalitě. Nové studio bude obhospodařovat tým více jak dvaceti lidí a zájemci by v něm našli také nejnovější technologie. Euronews tak neustále pracuje na udržení vedoucí pozice mezi zpravodajskými stanicemi v Evropě.

ČTĚTE TAKÉ: Evropská zpravodajská jednička Euronews vstoupila na iPady a iPhony

MMF tip early

Newsroom má také velmi dobrou pozici. Je situován do samotného srdce Bruselu – na adresu 223–225 rue de la Loi, což je blízko sídla Evropské komise. Tato skutečnost umožní zvát si do studia významné hosty spojené s Evropskou unií, například eurokomisařku Viviane Redingovou. Otevření tohoto centra je součástí dohody s Evropskou komisí, která byla podepsána loni v prosinci. Vedení Euronewsu hodnotí tento krok jako správnou strategii, která povede k lepšímu a hlubšímu pokrytí evropských záležitostí.

Newsroom zpravodajského kanálu Euronews v Bruselu. (Zdroj: Euronews)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).