Hlavní navigace

Nejvíce bezpečné je Chrome, nejméně Firefox, tvrdí Accuvant

13. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Studie (PDF) společnosti Accuvant označila za nejbezpečnější prohlížeč Google Chrome. Nejméně bezpečný naopak vychází Firefox. Případné pozitivní zjištění mírně kazí, že studie byla podpořena a financována právě Google. Podle studie Google Chrome nabízí více ochranných prvků, než Internet Explorer i Firefox. A jakkoliv Internet Explorer předstihl Firefox, autoři studie nejsou zcela přesvědčeni o tom,ž e ochranné filtry v IE jsou skutečně tak dobré, jak by měly být.  Google Chrome získalo…

Studie (PDF) společnosti Accuvant označila za nejbezpečnější prohlížeč Google Chrome. Nejméně bezpečný naopak vychází Firefox. Případné pozitivní zjištění mírně kazí, že studie byla podpořena a financována právě Google.

MMF24

Podle studie Google Chrome nabízí více ochranných prvků, než Internet Explorer i Firefox. A jakkoliv Internet Explorer předstihl Firefox, autoři studie nejsou zcela přesvědčeni o tom,ž e ochranné filtry v IE jsou skutečně tak dobré, jak by měly být.  Google Chrome získalo nejvíce implementaci sandboxu, řešení Microsoftu (Integrity Level) naopak studie kritizuje a u Firefoxu upozorňuje, že žádné podobné řešení nenabízí.

Všechny tři prohlížeče jsou kritizovány za špatné výsledky v oblasti filtrace URL, tedy mechanismu, který by měl zabránit malware vůbec se jakkoliv do počítač dostat. Google Safe Browsing List (používaný jako v Chrome tak ve Firefoxu) ani Microsoft URL Reporting Service neplní očekávání. Ve výsledcích testů se jim podařilo odhalit zhruba 13% z 3 000 škodli­vých URL. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).