Hlavní navigace

Nejpoužívanější mobilní aplikace roku v USA? Vede Facebook a Google

31. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa
Facebook a Google drží prvních pět pozic v žebříčku nejpoužívanějších mobilních aplikací roku 2015 v USA (podle Nielsenů).

Bylo by zajímavé mít podobný žebříček celosvětově, ale teoreticky by se v hlavních hráčích asi moc neodlišoval. Spokojit se ale musíme s deseti nejpoužívanějšími mobilními aplikacemi v USA podle Nielsenů.

Na prvním místě najdete Facebook se 126 miliony uživatelů, což je vhodné dát do kontextu s 279 miliony uživatelů internetu (v USA) vůbec, ale také s 141 miliony uživatelů Facebooku celkem. Na třetím místě najdete ještě Facebook Messenger s 96 miliony uživatelů (a 31% meziročním růstem), což ani moc nepřekvapí. Nucené pořízení Messengeru prostě funguje.

Druhou příčku drží YouTube s 97 miliony uživatelů,  čtvrtou vyhledávání od Googlu (95 milionů) a pátou Google Play (89 milionů). Google ostatně obsazuje ještě další pozice – Google Mapy (šesté místo, 87 milionů) a Gmail (sedmá příčka, 75 milionů). Následuje další Facebook v podobě Instagramu s 55 miliony  uživatelů. A první desítku uzavírají Apple Music (54 milionů) a mapy od Apple (46 milionů). 

Nejvíce užívané mobilní aplikace roku 2015 v USA

Nejvíce užívané mobilní aplikace roku 2015 v USA

V TOPS OF 2015: DIGITAL ale najdete ještě pár dalších zajímavých věcí – 52,6% podíl Androidu, 42,7% podíl Apple iOSu. Microsoft si statečně drží třetí pozici v podobě 2,8% podílu (údaje za třetí čtvrtletí 2015). Chytré telefony v USA používá 80 % mobilních uživatelů a od začátku roku do září 2015 došlo k růstu pouze o dva procentní body. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).