Hlavní navigace

Nejvyšší soud Virginie osvobodil Jeremyho Jaynese

16. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Před čtyřmi lety byl spamový král Jeremy Jaynes ve Virginii odsouzen k devíti letům vězení za rozesílání opravdu masivní nevyžádané hromadné korespondence registrovaným uživatelům AOL a eBay. Dva roky na to rozhodnutí soudu napadl Jaynesův právník, který argumentoval protiústavností antispamového zákona Virginie, ten měl porušovat prvního dodatek americké ústavy, v němž se mluví o svobodě slova. Soud tehdy odvolání zamítl s odvoláním na výše postavený federální CAN-SPAM Act (2003). Nyní hlavní…

Před čtyřmi lety byl spamový král Jeremy Jaynes ve Virginii odsouzen k devíti letům vězení za rozesílání opravdu masivní nevyžádané hromadné korespondence registrovaným uživatelům AOL a eBay. Dva roky na to rozhodnutí soudu napadl Jaynesův právník, který argumentoval protiústavností antispamového zákona Virginie, ten měl porušovat prvního dodatek americké ústavy, v němž se mluví o svobodě slova. Soud tehdy odvolání zamítl s odvoláním na výše postavený federální CAN-SPAM Act (2003). Nyní hlavní soudní dvůr ve Virginii připustil, že Jaynes podle tohoto zákona být souzen nemůže, neboť svoji činnost, která je předmětem sporu, vykonával od roku 1990, tedy dávno před přijetím CAN-SPAM Actu. Spamer tedy může být souzený skutečně pouze podle staršího lokálního antispamového zákona, který však byl mezitím uznán za protiústavní, Jaynese je tedy volný. Ministr spravedlnosti pro Virginii s novým rozsudkem zásadně nesouhlasí a je rozhodnut dostat celou kauzu až k nejvyššímu soudu USA. (Yahoo News, The Register)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).