Hlavní navigace

Někdejší šéf Primy Cesnavicius povede rumunskou Pro TV od majitele Novy

22. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Jsem velice nadšený, že se mohu připojit k týmu Pro TV, protože jsem po dobu více než deseti let pracoval v oblasti televize a nových médií,“ uvedl Aleksander Cesnavicius.

Generálním ředitelem rumunské televize Pro TV, kterou stejně jako mediální skupinu Nova vlastní CME, bude Aleksander Cesnavicius. Ten v době od září 2006 do konce března 2007 šéfoval české komerční stanici Prima. Na jeho pozici poté nastoupil na určitou dobu Petr Chajda, bývalý šéf TV Barrandov v době, kdy ještě kanál fakticky neexistoval (nevysílal). Před Cesnaviciusem vedl Primu od roku 2000 až do roku 2006 pozdější šéf Dopravního podniku hlavního města Prahy Martin Dvořák.

ČTĚTE TAKÉ: O vedení CME, vlastníka Novy, se rozdělí Christoph Mainusch a Michael Del Nin. Vystřídají Sarba

Anca Bundischi bude působit ve vedení CME nadále, a to jako zástupce Cesnaviciuse. Zároveň si vezme na starosti post programového ředitele. Bundischi se tak bude více věnovat tvůrčí stránce televize. Jsem velice nadšený, že se mohu připojit k týmu Pro TV, protože jsem po dobu více než deseti let pracoval v oblasti televize a nových médií. Vidím to jako velkou možnost uplatnit své profesní zkušenosti a dále Pro TV posunout kupředu, konstatoval Cesnavicius. Kromě České republiky má také zkušenosti z trhy v Litvě, Maďarsku, SlovinskuRusku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.