Hlavní navigace

Někdejší šéfka Nových médií ČT Kvapilová rozjela vlastní projekt Elegantní Česko

8. 6. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

„Hlavní osou bude webový videoseriál. Jeho malé epizody budeme psát de facto společně v reálném čase – za spolupráce s experty i se všemi, které to bude bavit,“ uvedla Pavlína Kvapilová.

Pavlína Kvapilová, dlouholetá tvář/moderátorka České televize a také někdejší šéfka Nových médií veřejnoprávního média, rozjíždí projekt Elegantní Česko, jehož cílem bude, jak sama říká, oživovat to nejlepší z toho, co uměla tato země a její lidé v minulosti. Elegantní Česko tvoří tým talentovaných mladých tvůrců z různých sfér umění. Na projektu se bude podílet i producent Kryštof Šafer. V úvodních videích se objeví mimo jiné známá burleska Lady Mousellyca, dále Robert Wünsch či Kateřina Adámková. Do budoucna se objeví i řada známých tváří, mimo jiné kavárník Ondřej Kobza.

Z ARCHIVU: Pavlína Kvapilová definitivně končí v ČT, dostala výpověď pro nadbytečnost

Peníze na svůj provoz shání projekt prostřednictvím serveru Katalyzátor, kde v době psaní tohoto článku (v neděli odpoledne) vybral necelých třináct tisíc z plánovaných sto osmdesáti tisíc korun. Dárci se pochopitelně mohou těšit na řadu odměn. Autoři konzultují celý projekt s historiky, kteří se zabývají módou i sociálními a hospodářskými dějinami. Pracují i se sběrateli dobového oblečení. Součinnost slíbil také Institut Tomáše Bati a s dalšími probíhají jednání. Mezi první výsledky pilotního natáčení patří Příběh modrých šatů se sametovými květy, Tajemství pokládané vlny či zfilmovaný minimanuál Žena běžné společenské úrovně versus Žena vnitřně ušlechtilá.

ebf - tip do článku - debata

ČTĚTE TAKÉ: Pavlína Kvapilová a Angelika Bazalová založily na internetu iniciativu Vaše televize

Hlavní osou bude webový videoseriál. Jeho malé epizody budeme psát de facto společně v reálném čase – za spolupráce s experty i se všemi, které to bude bavit, skrze sociální sítě či schůzky. Jde vlastně o neustálé dobrodružné hledání. Už teď jsme narazili na fascinující příběhy a jakmile se do toho pustíte, odkrývají se další a další. Chceme, aby vznikla online galerie toho, co najdeme. Takto můžeme společně vytvořit úplně nový obraz toho, co o minulosti víme. Zjistit neznámé souvislosti a zároveň se zamyslet nad tím, jak žijeme my. A třeba to ve finále bude vidět i na „živé galerii“ v ulicích a na tom, jak se k sobě chováme. Nás to tedy poznamenalo hned při natáčení pilotu, konstatovala autorka projektu, moderátorka a bývalá ředitelka divize ČT Nová média Pavlína Kvapilová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).