Hlavní navigace

Někdejší šéfka Nových médií ČT Kvapilová rozjela vlastní projekt Elegantní Česko

8. 6. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

„Hlavní osou bude webový videoseriál. Jeho malé epizody budeme psát de facto společně v reálném čase – za spolupráce s experty i se všemi, které to bude bavit,“ uvedla Pavlína Kvapilová.

Pavlína Kvapilová, dlouholetá tvář/moderátorka České televize a také někdejší šéfka Nových médií veřejnoprávního média, rozjíždí projekt Elegantní Česko, jehož cílem bude, jak sama říká, oživovat to nejlepší z toho, co uměla tato země a její lidé v minulosti. Elegantní Česko tvoří tým talentovaných mladých tvůrců z různých sfér umění. Na projektu se bude podílet i producent Kryštof Šafer. V úvodních videích se objeví mimo jiné známá burleska Lady Mousellyca, dále Robert Wünsch či Kateřina Adámková. Do budoucna se objeví i řada známých tváří, mimo jiné kavárník Ondřej Kobza.

Z ARCHIVU: Pavlína Kvapilová definitivně končí v ČT, dostala výpověď pro nadbytečnost

Peníze na svůj provoz shání projekt prostřednictvím serveru Katalyzátor, kde v době psaní tohoto článku (v neděli odpoledne) vybral necelých třináct tisíc z plánovaných sto osmdesáti tisíc korun. Dárci se pochopitelně mohou těšit na řadu odměn. Autoři konzultují celý projekt s historiky, kteří se zabývají módou i sociálními a hospodářskými dějinami. Pracují i se sběrateli dobového oblečení. Součinnost slíbil také Institut Tomáše Bati a s dalšími probíhají jednání. Mezi první výsledky pilotního natáčení patří Příběh modrých šatů se sametovými květy, Tajemství pokládané vlny či zfilmovaný minimanuál Žena běžné společenské úrovně versus Žena vnitřně ušlechtilá.

WT100 jmena

ČTĚTE TAKÉ: Pavlína Kvapilová a Angelika Bazalová založily na internetu iniciativu Vaše televize

Hlavní osou bude webový videoseriál. Jeho malé epizody budeme psát de facto společně v reálném čase – za spolupráce s experty i se všemi, které to bude bavit, skrze sociální sítě či schůzky. Jde vlastně o neustálé dobrodružné hledání. Už teď jsme narazili na fascinující příběhy a jakmile se do toho pustíte, odkrývají se další a další. Chceme, aby vznikla online galerie toho, co najdeme. Takto můžeme společně vytvořit úplně nový obraz toho, co o minulosti víme. Zjistit neznámé souvislosti a zároveň se zamyslet nad tím, jak žijeme my. A třeba to ve finále bude vidět i na „živé galerii“ v ulicích a na tom, jak se k sobě chováme. Nás to tedy poznamenalo hned při natáčení pilotu, konstatovala autorka projektu, moderátorka a bývalá ředitelka divize ČT Nová média Pavlína Kvapilová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.