Hlavní navigace

Nekódovaný Einsfestival HD ze satelitu Astra už pouze na nové frekvenci

20. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Einsfestival se orientuje především na celovečerní filmy a seriály. Ve vysílání kanálu nechybí ani dokumentární tvorba a hudební magazíny. Sází především na tvorbu ARD a její sesterské kanály.

Německá veřejnoprávní televize ARD dnes ukončila paralelní šíření kanálu Einsfestival ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) na původním a novém kmitočtu na satelitu Astra, pozici 19,2 stupně východně. Stanice, která je zde dostupná v nekódovaném režimu, už tak vysílá pouze na jediné frekvenci. Signál obou kmitočtů je bez problémů dostupný v České republice i na Slovensku, takže pro jeho sledování nepotřebují případní zájemci žádnou dekódovací kartu. Původní pozice označená jako „Einsfestival HD alt“ obsahuje už pouze pěknou statickou obrazovku s informačním textem.

Statická obrazovka, která nahradila vysílání kanálu Einsfestival HD na původní frekvenci ze satelitu Astra
Autor: repro foto Einsfestival HD alt (pro DigiZone.cz Čestmír Polák)

Statická obrazovka, která nahradila vysílání kanálu Einsfestival HD na původní frekvenci ze satelitu Astra

K TÉMATU: Malá televizní revoluce: Na satelitu Astra startuje pět nekódovaných HD kanálů

Cloud23

Souběh kanálu Einsfestival HD na původní a nové frekvenci trval více než měsíc. Poprvé si mohli diváci stanici takto naladit 5. prosince, od kdy vysílá ARD téměř už všechny své kanály ve vysokém rozlišení v nekódované podobě, tedy na rozdíl od německých komerčních stanic, které jsou součástí placeného balíku HD+. Novinkou oproti původnímu kmitočtu je skutečnost, že Einsfestival HD je nyní k divákům dopravován ve standardu DVB-S2. Stanice vysílá na stejné frekvenci jako její sestry, programy EinsPlus HD a zpravodajská tagesschau24 HD. Ani pro ty není dekódovací karta nutná.

Parametry příjmu: Astra 2C (19,2 stupně východně), 11053/H, SR 22000, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK, kódování žádné (FTA)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).