Hlavní navigace

Nekupujte televizory unáhleně, varuje Slováky telekomunikační úřad

Sdílet

14. 12. 2007

Televizním divákům na Slovensku se před Vánoci dostalo varování od Telekomunikačního úřadu, aby uvážlivě hodnotili nabídky kabelových, IPTV a satelitních operátorů, kteří společně s placeným přístupem k televizi nabízejí cenově zvýhodněné LCD televizory.

V žádném případě není možné spoléhat se na informace z reklamní kampaně a na ústní informace prodavačů, protože ty jsou neúplné a obvykle upozorňují jen na benefity dané služby. Neznalost všech podmínek a cen vede k nedorozuměním mezi uživateli služeb a jejich poskytovateli, které vedou k reklamacím, uvedl slovenský Telekomunikační úřad v komuniké, které zveřejnil server Digimedia.sk.

WT100 SEO

Před nákupem televizoru je podle úřadu nutné si uvědomit, že obvykle nejde o krátkodobou investici. Nepřímo pak Slováky vyzývá, aby si pořizovali přijímače označované zkratkami DVB, HD Ready a Full HD. K ostatním televizním přijímačům bude časem nutné dokoupit přídavné zařízení, varuje úřad před zbytečnými potížemi spojenými s přechodem na digitální vysílání.

Na Slovensku, stejně jako v České republice, neexistuje povinnost prodejce označovat televizory, které mají pouze analogový tuner a ke kterým bude nutné po přechodu na digitální vysílání dokoupit set-top-box.