Hlavní navigace

Nekupujte televizory unáhleně, varuje Slováky telekomunikační úřad

14. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 12. 2007

Televizním divákům na Slovensku se před Vánoci dostalo varování od Telekomunikačního úřadu, aby uvážlivě hodnotili nabídky kabelových, IPTV a satelitních operátorů, kteří společně s placeným přístupem k televizi nabízejí cenově zvýhodněné LCD televizory.

V žádném případě není možné spoléhat se na informace z reklamní kampaně a na ústní informace prodavačů, protože ty jsou neúplné a obvykle upozorňují jen na benefity dané služby. Neznalost všech podmínek a cen vede k nedorozuměním mezi uživateli služeb a jejich poskytovateli, které vedou k reklamacím, uvedl slovenský Telekomunikační úřad v komuniké, které zveřejnil server Digimedia.sk.

BRANDstorming tip2

Před nákupem televizoru je podle úřadu nutné si uvědomit, že obvykle nejde o krátkodobou investici. Nepřímo pak Slováky vyzývá, aby si pořizovali přijímače označované zkratkami DVB, HD Ready a Full HD. K ostatním televizním přijímačům bude časem nutné dokoupit přídavné zařízení, varuje úřad před zbytečnými potížemi spojenými s přechodem na digitální vysílání.

Na Slovensku, stejně jako v České republice, neexistuje povinnost prodejce označovat televizory, které mají pouze analogový tuner a ke kterým bude nutné po přechodu na digitální vysílání dokoupit set-top-box.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).