Hlavní navigace

Němci jsou optimisty, v oblasti HDTV prý Evropu doženou

5. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

5. 5. 2009

Optimistické předpovědi na poli televize ve vysokém rozlišení přináší Německu magazín DiGITAL fernsehen. Ten konstatuje, že v současné době mají naši západní sousedé nejbohatší nabídku stanic šířených free-to-air (nekódovaně) ze satelitu, ale v oblasti HDTV jsou značně pozadu. Toto se však s příchodem nejen veřejnoprávních stanic do HD změní, konstatuje DiGITAL fernsehen.

ČTĚTE TAKÉ: Dokument pro nadšence k HD vysílání německé televize

Blíže se celé problematice ve svém aktuálním čísle věnuje v článku Neue HDTV – Sender auf Astra. Na serveru pak připomíná v kostce události, které lze na tomto poli očekávat buďto ještě letos nebo nejpozději příští rok – např. start veřejnoprávní televize ARD/ZDF (ta již nyní na satelitu testuje). Oživení situace si slibuje Německo i od návratu stanic ProSieben a Sat.1, které sice na satelitu již v HD vysílaly, ale pro nedostatečnou penetraci HDTV přijímačů bylo jejich vysílání ukončeno.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.