Hlavní navigace

Němci jsou optimisty, v oblasti HDTV prý Evropu doženou

5. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 5. 2009

Optimistické předpovědi na poli televize ve vysokém rozlišení přináší Německu magazín DiGITAL fernsehen. Ten konstatuje, že v současné době mají naši západní sousedé nejbohatší nabídku stanic šířených free-to-air (nekódovaně) ze satelitu, ale v oblasti HDTV jsou značně pozadu. Toto se však s příchodem nejen veřejnoprávních stanic do HD změní, konstatuje DiGITAL fernsehen.

ČTĚTE TAKÉ: Dokument pro nadšence k HD vysílání německé televize

Blíže se celé problematice ve svém aktuálním čísle věnuje v článku Neue HDTV – Sender auf Astra. Na serveru pak připomíná v kostce události, které lze na tomto poli očekávat buďto ještě letos nebo nejpozději příští rok – např. start veřejnoprávní televize ARD/ZDF (ta již nyní na satelitu testuje). Oživení situace si slibuje Německo i od návratu stanic ProSieben a Sat.1, které sice na satelitu již v HD vysílaly, ale pro nedostatečnou penetraci HDTV přijímačů bylo jejich vysílání ukončeno.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).