Hlavní navigace

Německá ARD zapojila do technologie HbbTV mobilní zařízení, spustila ARD.connect

2. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Na novince pracovala veřejnoprávní televize ARD několik měsíců ve spolupráci s Institutem pro vysílací techniku v Mnichově. Poprvé ji představila loni na veletrhu IFA.

Německé veřejnoprávní médium ARD přišlo v rámci svého hybridního vysílání HbbTV, které u nás využívá Česká televize a stanice Óčko, s významnou novinkou. Do technologie, jež propojuje svět klasického vysílání a internetu, zapojila i mobilní zařízení, tedy chytré mobilní telefony a tablety. Novou funkci nazvala jednoduše ARD.connect. Pro pravidelné čtenáře DigiZone.cz ale nejde o úplně čerstvou informaci. Možnost zapojit do hybridního vysílání i mobilní zařízení prezentovala ARD už na loňském světovém veletrhu IFA. Toho se letos bohužel redakce serveru DigiZone.cz účastnit nebude.

webcast CM

K TÉMATU: Inspirace pro Českou televizi: Německá ARD ukázala další možnosti hybridního vysílání

Funkci ARD.connect ocení uživatelé hybridního vysílání především u videotéky, kdy pak mobilní telefon nebo tablet funguje jako takzvaná second screen, tedy druhá obrazovka. Uživatel na ni po spárování přes QR-kód vidí stejný obsah jako na televizoru. Novinka tak trochu popírá původní myšlenku hybridního vysílání, kterou bylo dostat obsah z počítačů do televizoru. Nyní se v podstatě obsah vrací zpět z obrazovky na mobil nebo tablet a funguje tak jako dotykové dálkové ovládání. Funkci budou podporovat v rámci hybridního vysílání i některé zemské veřejnoprávní televize, konkrétně MDR, Radio Bremen nebo WDR.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.