Hlavní navigace

Německá ARD zapojila do technologie HbbTV mobilní zařízení, spustila ARD.connect

2. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Na novince pracovala veřejnoprávní televize ARD několik měsíců ve spolupráci s Institutem pro vysílací techniku v Mnichově. Poprvé ji představila loni na veletrhu IFA.

Německé veřejnoprávní médium ARD přišlo v rámci svého hybridního vysílání HbbTV, které u nás využívá Česká televize a stanice Óčko, s významnou novinkou. Do technologie, jež propojuje svět klasického vysílání a internetu, zapojila i mobilní zařízení, tedy chytré mobilní telefony a tablety. Novou funkci nazvala jednoduše ARD.connect. Pro pravidelné čtenáře DigiZone.cz ale nejde o úplně čerstvou informaci. Možnost zapojit do hybridního vysílání i mobilní zařízení prezentovala ARD už na loňském světovém veletrhu IFA. Toho se letos bohužel redakce serveru DigiZone.cz účastnit nebude.

MM AI t

K TÉMATU: Inspirace pro Českou televizi: Německá ARD ukázala další možnosti hybridního vysílání

Funkci ARD.connect ocení uživatelé hybridního vysílání především u videotéky, kdy pak mobilní telefon nebo tablet funguje jako takzvaná second screen, tedy druhá obrazovka. Uživatel na ni po spárování přes QR-kód vidí stejný obsah jako na televizoru. Novinka tak trochu popírá původní myšlenku hybridního vysílání, kterou bylo dostat obsah z počítačů do televizoru. Nyní se v podstatě obsah vrací zpět z obrazovky na mobil nebo tablet a funguje tak jako dotykové dálkové ovládání. Funkci budou podporovat v rámci hybridního vysílání i některé zemské veřejnoprávní televize, konkrétně MDR, Radio Bremen nebo WDR.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).