Hlavní navigace

Německá Das Erste streamuje nově vysílání do mobilů. Obsah je dostupný i v Česku

4. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Díky vysílacím právům, které Das Erste nakupuje, je možné on-line streaming pořadů využívat i na našem území, a to v naprosto neomezené míře. K dispozici je i živé vysílání.

S vylepšením svého on-line vysílání přišla od včerejška německá veřejnoprávní televize Das Erste, tedy její první program. Svůj obsah začala streamovat v kompletní podobě přes internet. Dostupné jsou zde tedy nejen pořady z archivu, ty, které již byly odvysílány, ale také právě vysílané. Vzhledem k tomu, že Němci nakupují celoevropská vysílací práva, jak si server DigiZone.cz vyzkoušel, obsah je dostupný i pro diváky v České republice, a to zcela legální cestou.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Bývalý šéf RTL stále věří, že se mu podaří spustit nekódovaný satelitní kanál Volks.TV

On-line streaming je dostupný na adrese: http://live.daserste.de, případně pro mobilní zařízení (operační systém iOS a Android) na http://m.daserste.de. Zájemci mohou sledovat v reálném čase i ze záznamu například zpravodajskou relaci Tagesschau, populární detektivky, které se později dostávají i na české obrazovky, a případně také dokumenty. Německý veřejnoprávní okruh Das Erste je dostupný nekódovaně na satelitu Astra (pozice 19,2 stupně východně) a také v tamním DVB-T.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.