Hlavní navigace

Německá RTL plánuje novou rozhlasovou stanici - na satelitu, internetu i v DAB

19. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mediální skupina RTL provozuje v Německu například stejnojmenný nejúspěšnější komerční kanál, z jehož produkce pochází například i seriál Kobra 11, který se vysílá u nás i na Slovensku.

Nejsilnější mediální skupina v Německu, RTL Deutschland, chce spustit v dohledné době novou rozhlasovou stanici, kterou by distribuovala prostřednictvím řady kanálů. Jak upozornil server Satellifax.de, RTL už získala licenci pro nový program s názvem RTL Lux. Distribuován by měl být například prostřednictvím satelitu, v tamních kabelových sítích a také na internetu. V další fázi počítá RTL i s vysíláním prostřednictvím VKV vysílačů a také v multiplexu digitálního rozhlasu DAB.

cyber-obecný tip

NEPŘEHLÉDNĚTE: V Německu by měl začít vysílat další zemský multiplex pro digitální rozhlas

RTL Lux má označený formát jako Full AC, což by znamenalo hudbu pro staršího posluchače orientovanou na pop a rock. RTL byla udělena licence až do roku 2019. Při této příležitosti byla zřízena i společnost RTL Lux GmbH a zaregistrována také doména na adrese www.rtllux.de. Ta pochopitelně ale v tuto chvíli ještě není dostupná. Program by měl primárně cílit na posluchače ve věku od třiceti do devětapadesáti let. Sídlo stanice bylo uvedeno na stejné adrese jako RTL Group.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.