Hlavní navigace

Německá Tele 5 chce vysílat ve vysokém rozlišení

8. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
8. 10. 2009

Německá komerční televize Tele 5 má zájem na tom, aby prostřednictvím satelitu vysílala také v HDTV, tedy ve vysokém rozlišení obrazu. V současné době totiž probíhají jednání se společností SES Astra o zařazení do její platformy HD Plus. Z toho tedy vyplývá, že kanál by byl šířen jako kódovaný. Podle představitelů stanice by však takový start byl reálný v horizontu dvou až tří let, kdy bude dostatek materiálu v nativním HD.

V současné době jsme v jednání se společností SES Astra a probíráme možné budoucí scénáře, uvedl pro server Rapid TV News Christof Wegenast z Tele 5. Nejvíce by pravděpodobně diváka zaujaly v HDTV filmy. Co se týká formátů ze soudních síní, jako znají např. Češi z plnoformátové TV Barrandov, nebo telenovel, ty tak příliš atraktivní nejsou. V současné době testují v rámci HDTV platformy HD Plus kanály RTL a VOX. Jistý už je také vstup stanic Sat.1, ProSieben a KabelEins.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).