Hlavní navigace

Německá televize Joiz zaměřená na nová média skončila na satelitu Astra

Lukáš Polák

Právě sociální sítě, jako jsou Facebook, Twitter a Instagram, hrají ve vysílání tematického kanálu významnou roli. Stanice zůstává v Německu v nabídkách některých kabelových operátorů.

Doba čtení: 1 minuta

Od 1. května, tedy právě od dnešního dne, není možné sledovat německou verzi televize Joiz na družici Astra 1M, satelitní pozice 19,2 stupně východně. Jde o plánovaný a předem oznámený krok vysílatele. Ze satelitu sice program zmizel, ale jeho klasická televizní distribuce neskončila. Diváci v České republice a na Slovensku ho už ale nebudou moci sledovat. Joiz je šířena v sítích vybraných německých operátorů, konkrétně společností Kabel Deutschland a Netcologne. Ostatní diváci budou moci tvorbu této stanice nadále sledovat na internetu na webu http://www.joiz.de/home.

Interka19

Vysílání německé verze stanice Joiz bylo na satelitu odpojeno.
Autor: repro foto Joiz

Vysílání německé verze stanice Joiz bylo na satelitu odpojeno.

Z ARCHIVU: Maximální provázanost s divákem? Slibuje ho nekódovaná Joiz. Startuje už dnes

Stanici Joiz bylo možné označit jako program sociálních médií. Právě sociální sítě, jako jsou Facebook, Twitter a Instagram, hrají v jeho vysílání významnou roli. Koncept stanice pochází původně ze Švýcarska. Tady Joiz startovala v prvním kvartálu roku 2011. O dva roky později, v polovině srpna 2013, expandoval projekt do Německa. Německá Joiz by nicméně ze satelitního éteru neměla zmizet úplně. Její programová okna by měla být v budoucnu k dispozici ve vybraných časech na kanálu Family TV, který je šířen prostřednictvím pozice 13 stupňů východně, konkrétně družice Eutelsat Hotbird 13C.

Našli jste v článku chybu?