Hlavní navigace

Německá televize odložila seriál o sexu teenagerů

14. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 12. 2009

Komerční televize ProSieben se rozhodla nevysílat odpolední seriál, který má zobrazovat sexuální chování teenagerů. Stalo se tak po výrazné kritice ze strany různých osobností byť mělo jít o smyšlenou realitu. Informuje o tom portál Rozhlas.cz.

MM AI t

V seriálu mělo jít o sázku pětice studentů a studentek, kdo získá během jediného semestru 50 sexuálních partnerů. Tzv. „scripted reality“, tedy smyšlený příběh sehraný profesionálními herci coby zdánlivý dokument, se měla vysílat ve všední den od 16 hodin. Pořad kritizoval například katolický světící biskup Hans-Jochen Jaschke nebo bavorská ministryně pro záležitosti rodiny Christine Haderthauerová. Pikantní je, že nikdo z kritiků neviděl ze seriálu ani minutu a kritici neměli ani tušení, že jde o smyšlenou realitu, připomíná Rozhlas.cz.

Podle Pro7 je její pořad v souladu s etickými a morálními zásadami a celý projekt byl navíc konzultován s oddělením, které má na starosti ochranu mládeže. Přesto se televize tlaku zalekla a vysílání cyklu „50 za semestr“ odložila na neurčito.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).