Hlavní navigace

Německá televize vidí jako nejvhodnější HD formát 720p/50

23. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

23. 6. 2009

Veřejnoprávní televize od našich západních sousedů vidí jako nejlepší formát pro vysílání v HDTV 720p/50. Doporučuje ho i samotná Evropská vysílací unie (EBU). ARD/ZDF zvýší programování v tomto formátu od letošního ročníku veletrhu technologií IFA a řada pořadů se bude vysílat v HD také během vánočních prázdnin, to už je u německé veřejnoprávní televize obvyklé.

Výrobní ředitel ZDF Andreas Bereczky podle serveru Broadband TV News vysvětlil, že formát 720p/50 je nejvýhodnější pro rychle se pohybující scénu, zatímco např. 1080i/25 je lepší pro obraz statičtější. Pro svůj kanál BBC HD ho používá např. britská televize. Právě pro tento formát se rozhodla podle Bereczkiho BBC proto, jelikož je tomu již několik let nazpět. Formát 720p/50 však příliš nevítá samotný německý trh. Toto rozhodnutí může způsobit určitý zmatek, protože např. promo kanál společnosti SES Astra s názvem Astra HD+ šíří svůj signál na pozici 19.2 v rozlišení 1080i/25.

cyber-obecný tip

Německá veřejnoprávní televize nabídne svůj HD kanál divákům na satelitu nekódovaně.

ČTĚTE TAKÉ:
Němečtí dodavatelé vítají tamní satelitní balíček HD+
Německé ARD/ZDF prezentovalo připravenost na HDTV
Němci jsou optimisty, v oblasti HDTV prý Evropu doženou

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.