Hlavní navigace

Německá ZDF bude mít zpravodajské studio za 30 milionů euro

1. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 7. 2009

Německá veřejnoprávní televize ZDF se chystá na výraznou rekonstrukci a modernizaci svého televizního studia pro zpravodajství. O tom, že nejde jen o běžnou rutinu, svědčí i částka, kterou médium do této operace vloží. Půjde o 30 milionů euro! Studio bude plně virtuální, vysílat se bude před klíčovací plochou. K dispozici budou také robotické kamery.

Nové studio a jeho vybavení bude umět také vytvořit 3D grafiku. K tomuto kroku se ZDF odhodlala proto, že chce zaujmout mladé diváky, kteří spíše od televizní obrazovky odcházejí. Zprávy by tak podle tiskové zprávy pro ně měly být srozumitelnější a atraktivnější. K dispozici už budou pochopitelně také technologie, které umožňují vysílání ve vysokém rozlišení obrazu, na které se německá veřejnoprávní televize připravuje. 3D grafika umožní např. zobrazit vznik tsunami nebo příčiny pádu letadla.

Zdroj: DiGITAL fernsehen

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).