Hlavní navigace

Německá ZDF chce přilákat mladé k politice díky reality show

2. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 3. 2009

Reality show Ich kann Kanzler se zajímavým námětem bude vysílat v Německu veřejnoprávní televize ZDF. Upozornil na to ekonomický deník E15. Spolkového kancléře nebo kancléřku tak nebudou hledat pouze voliči ve volbách do Spolkového sněmu, ale právě také v novém formátu, který se objeví na tamních obrazovkách. Casting do reality show již začal, první díl by se podle listu měl objevit na obrazovce 19. června ve 21.15. Cílem tohoto pořadu je především vyvolat zájem o politiku mezi mladými.

Inspiraci vzala ZDF především z amerických voleb, kdy se zvedla vlna zájmu o politiku v době, kdy na prezidenta kandidovat Barack Obama, který následně také zvítězil. Hledání fiktivního kancléře se mohli zúčastnit lidé ve věku 18 až 35 let. Z castingu pak podle E15 vzejde 40 nejlepších kandidátů, kteří pak předstoupí před diváky. Jejich úkolem bude prokázat nejen znalosti, týkající se současné vnitroněmecké i zahraniční politiky, ale také jací jsou řečníci, jak dokážou obhájit svůj názor a postoj, schopnosti pracovat s médii a samozřejmě i řešit krizové situace, upozornil deník.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.