Hlavní navigace

Německá značka Noxon má oficiální zastoupení. Uvádí komponentový A560+

24. 2. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Noxon
Společnost Antenex získala pro digitální internetové a DAB přijímače výše zmiňované značky zastoupení pro český i slovenský trh. Zatím přináší dvojici přijímačů.

Noxon A560+ (7999 Kč, foto v galerii níže) je klasický komponentový přijímač s tradiční šířkou 430 mm, rozměrným barevným displejem s úhlopříčkou 8,2 cm a kovovým tělem.

Zabudovány jsou tunery pro FM, DAB a DAB+ a také příjem internetových rozhlasových stanic. Nechybí Wi-Fi (802.11 b/g/n), Bluetooth a také běžné ethernetové rozhraní pro napojení na domácí síť s podporou DLNA, resp. UPnP. Přes LAN se pak taktéž dají přehrávat skladby mj. ve formátech AAC, AAC+ a FLAC.

Oba přijímače nemají českou lokalizaci, znaky nicméně, podle dovozce, nevypadávají, pouze se nezobrazují, což je vidět na snímku, který jsme dostali od Antenexu.
Autor: Antenex

Oba přijímače nemají českou lokalizaci, znaky nicméně, podle dovozce, nevypadávají, pouze se nezobrazují, což je vidět na snímku, který jsme dostali od Antenexu.

Díky rozhraní USB 2.0 na přijímač připojíte i externí paměťové médium, což může být klidně pevný disk (FAT 32). Zabudován je dále digitální koaxiální, digitální optický a analogový audio výstup pro napojení na A/V sestavu.

Noxon A560+ je na zadní straně vybaven třemi konektory, do kterých lze našroubovat přibalené vnitřní antény. V případě antény pro DAB/FM jde o anténu teleskopickou, je však také možné připojit koaxiální kabel s „F“ konektorem a s klasickou vnější anténou.

Totéž jde udělat i v případě dalších dvou antén určených pro Wi-Fi, resp. Bluetooth.

Napájecí zdroj je externí a rozměry Noxon A560+ jsou 430 × 68 × 303 mm, hmotnost 4,3 kg.

Druhou právě uváděnou novinkou je kompaktní Noxon A110+ (5499 Kč, viz foto v galerii) v barvě černé a bílé s barevným displejem o rozměrech 66 × 49 mm.

Tunery, resp. příjmovou část, má stejně vybavenou jako A560+, zabudováno je rovněž ethernetové rozhraní, Wi-Fi (802.11 b/g/n) a Bluetooth a také podpora DLNA a paměťových médií přes USB. Nechybí ani digitální koaxiální a optický audio výstup, takže se dá využít pro rozšíření vašeho domácí kina či komponentového A/V systému.

BRAND

Ovládat jde i aplikací Noxon Remote pro Android či iOS, k dispozici má i běžné anténní připojení.

O uvedení na český trh se jedná i v případě nových modelů digitálních rozhlasových přijímačů pro nevidomé. Ty by měly být na trhu někdy v průběhu března, resp. dubna.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).