Hlavní navigace

Německé ARD/ZDF prezentovalo připravenost na HDTV

6. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 5. 2009

Německá veřejnoprávní televize ARD/ZDF na akci HDTV-Digitalisierung, která byla zahájena včera, prezentovala svou připravenost na zahájení ostrého vysílání ve vysokém rozlišení, které avizovala na příští rok. Zájemci se měli tak poprvé možnost seznámit s tím, co oba programy nabídnou a jak bude vysílání vypadat. Podle serveru DiGITAL fernsehen je v současné době připravenost diváků na velmi dobré úrovni.

ČTĚTE TAKÉ: Němci jsou optimisty, v oblasti HDTV prý Evropu doženou

V Německu by mělo být v současné době připraveno pro příjem HDTV na 12 milionů domácností, do konce roku by jich mělo být 17.5 milionu. Viceprezident ZVEI Hans-Joachim Kamp, která byla jedním z pořádajících subjektů akce, uvedl, že za pomalým rozšiřováním televize ve vysokém rozlišení v Německu stojí nedostatek obsahu a pomalé tempo samotného přechodu. Ze strany veřejnoprávních i soukromých provozovatelů očekáváme nyní větší aktivitu, dále pak také politickou podporu, uvedl Kamp.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.