Hlavní navigace

Německo chce být celé pokryto DVB-T signálem do konce roku 2008

3. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
3. 12. 2007

Německo doufá, že se mu podaří dokrýt celé území DVB-T signálem do konce příštího roku. V květnu čeká na zapnutí digitálního signálu další část Bavorska a v srpnu a září oblast Porýní. Žádná přesná data zatím nejsou k dispozici pro oblast Saska-Anhaltska a Duryňska. Obecně se tedy předpokládá, že do konce roku 2008 by mělo mít k dispozici pozemní digitální signál asi 90 % německého obyvatelstva.

V současné době se odhaduje, že je v německých domácnostech asi 18 milionů digitálních set-top boxů. To je alespoň údaj, který má k dispozici asociace spotřební elektroniky Zentralverbandes Elektrotechnik – und Elektronikindus­trie, zkráceně ZVEI. Většinu z nich tvoří satelitní přijímače, kterých by mělo být 11 milionů, následovány 5.5 miliony DVB-T receiverů a 1.5 milionem kabelových tunerů.

ICTZ23

Čísla, která má k dispozici ZVEI, jsou založena na údajích z prodeje set-top boxů. Integrované digitální tunery v televizorech, PC karty, přenosné přijímače a USB tunery nejsou ve výzkumu zahrnuty.

Zdroj: broadbandtvnews.com

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.