Hlavní navigace

Německo: Nejvíce lidí přijímá DVB-T v Hamburku a Šlesvicku-Holštýnsku

9. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
9. 9. 2009

Terestrická digitální televize se těší největšímu zájmu ve dvou spolkových německých zemích. Jsou jimi Hamburk a Šlesvicko-Holštýnsko. První jmenovaná, která měla v roce 2007 téměř milion osm set tisíc obyvatel, hlásí spolu s druhou zemí tři sta tisíc domácností odkázaných na terestrický příjem. Celkově je v osmdesátimi­lionovém Německu (přesný počet je přes 82 milionů) odkázáno na DVB-T příjem 4,2 milionu obyvatel.

Tento fakt vyplývá ze studie, která byla zveřejněna na mezinárodním veletrhu IFA v Berlíně. Nejnovější čísla ukazují vysoký počet populace, který přijímá digitální televizi terestricky v Hamburku a Šlesvicku-Holštýnsku, uvedl ředitel Mediálního institutu Hamburg/Schleswig-Holstein (MA HSH) Thomas Fuchs. Tato skutečnost je však zároveň dobrou zprávou pro soukromé a televizní vysílatele. Ještě v tomto roce by měl být totiž v oblasti Hamburku přidělen další kanál pro lokální vysílatele.

Zdroj: inside-digital.de

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).