Hlavní navigace

Německo ukončí analog na satelitu nejpozději za dva roky

6. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
6. 1. 2009

Spolková republika Německo by měla ukončit analogové vysílání prostřednictvím satelitu Astra na pozici 19.2 st. vých. nejpozději do dvou let. To je přání prezidenta společnosti SES a jejího výkonného ředitele Romaina Bausche. V prosincovém vydání svého bulletinu o tom informuje společnost Astra. Bausch je rád, že došlo k nepsané dohodě mezi vlastníky analogových set-top-boxů a vysílacími společnostmi, které svůj signál touto cestou přes satelit šíří.

Od roku 2011 by tak měl být všem majitelům receiverů, umožňující zpracovat tento signál, přijímač k ničemu, stejně tak jako celý komplet. Na Astře vysílají doposud v analogu např. lokální kanály z Bavorska, německá veřejnoprávní televize nebo hudební programy Viva a MTV Central. Vypnutí satelitního analogového vysílání v Německu se očekává již koncem příštího roku. Uvolněná kapacita na družicích by pak mohla být využita např. pro vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).