Hlavní navigace

Německý celoplošný rozhlasový multiplex zlepší pokrytí směrem na sever Čech

Lukáš Polák

Přeshraniční pokrytí technologií DAB+ na severu Čech doposud zajišťovaly pro kanál 5C vysílače Dresden-Wachwitz a Chemnitz-Geyer. Součástí sítě je například stanice Sunshine Live.

Doba čtení: 1 minuta

Majitelé digitálních rozhlasových přijímačů se standardem DAB+ nacházející se nedaleko hranic s Německem, ale i dál od nich, se mohou těšit od 1. září na zlepšení tamního digitálního rozhlasového multiplexu (DAB+) šířeném na kanálu 5C. Společnost Media Broadcast, která je na západ od nás dominantním poskytovatelem vysílacích služeb, spustí s vertikální polarizací nový vysílač Löbau s výkonem 10 kW. Půjde o stejné stanoviště, z něhož už je šířen signál veřejnoprávního multiplexu Mitteldeutscher Rundfunk (MDR) na kanálu 9A.

KL2018 Tip nominace

K TÉMATU: Celoněmecký digitální rozhlasový multiplex zlepší pokrytí, bude mít přes sto vysílačů

Na zlepšení pokrytí se mohou těšit zejména majitelé DAB+ přijímačů v severních a části středních Čech. Na kanálu 5C se v České republice digitální rozhlas prozatím nevysílá, takže nebude docházet k žádné kolizi. Černá hora operátora Teleko funguje na sousedním kanálu 5D. Přeshraniční pokrytí technologií DAB+ na severu Čech doposud zajišťovaly vysílače Dresden-Wachwitz a Chemnitz-Geyer. V multiplexu se nacházejí oblíbené tematické kanály, jako jsou například sunshine live, Absolut Relax nebo Schlagerparadies.

Našli jste v článku chybu?