Hlavní navigace

Německý Hope Channel začne vysílat v HD kvalitě, na satelitu Astra už testuje

Autor: EPA
Lukáš Polák

UVNITŘ FOTO – „Naším cílem je informovat, inspirovat a povzbuzovat diváky k tomu, aby ve svém životě nacházeli radost ze života,“ píše na svém webu tematická televize.

Doba čtení: 1 minuta

Německá verze křesťanské televize Hope Channel zahájila dnes na satelitu Astra 1KR zkušební vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Ostrý provoz je naplánován spolu se zahájením hlavní televizní sezóny, tedy 1. září. Zkušební vysílání se skládá z grafické a textové informace ve statické podobě. Hope Channel Deutschland bude druhým náboženským programem, který bude v HD kvalitě z pozice 19,2 stupně východně šířen. Tím prvním je shodou okolností taktéž německá stanice, křesťanská Bibel TV, která svým divákům nabízí i doplňkové funkce skrze hybridní vysílání HbbTV. Vysílání bude volné.

Testovací obrazovka HD verze stanice Hope Channel Deutschland
Autor: repro foto Hope Channel Deutschland HD

Testovací obrazovka HD verze stanice Hope Channel Deutschland

ČTĚTE TAKÉ: Bibel TV HD: nekódovaná HD novinka pro věřící ze satelitu Astra

Jsme křesťanská televize, patřící do mezinárodní televizní sítě Hope Channel. Spolupracujeme s univerzitami, nemocnicemi, vydavatelstvími a rozhlasovými stanicemi po celém světě. Tato spolupráce nám přináší programy, jejichž cílem je informovat, inspirovat a povzbuzovat diváky k tomu, aby ve svém životě nacházeli radost ze života. Chceme podporovat rodiny a přinášet pozitivní vliv do společnosti. Zaměřujeme se na oblast zdraví, životního stylu, cestování, vzdělávání a kultury. Vycházíme z křesťanské hodnotové orientace a naším provozovatelem je Církev adventistů sedmého dne, informuje Hope TV.

Parametry příjmu: Astra 1KR (19,2 stupně východně), 11244/H, SR 22000, FEC 5/6, norma DVB-S/QPSK, kódování žádné (FTA)

Našli jste v článku chybu?