Hlavní navigace

Německý Mobile 3.0 zahájil DVB-H vysílání

5. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

5. 6. 2008

Obyvatelé německých měst Hamburg, Mnichov, Hannover a Frankfurt nad Mohanem se dočkali zahájení televizního vysílání pro mobilní telefony ve standardu DVB-H. Provozovatelem nové služby je společnost Mobile 3.0, která je držitelem licence k celoplošnému DVB-H vysílání.

Německo chce televizi v mobilu divákům poprvé nabídnout v souvislosti s fotbalovým šampionátem Euro 2008. V současnosti je DVB-H vysílání ve zkušebním provozu a cílem je otestovat především technické kvality vysílání. Řádné vysílání zahájí společnost Mobile 3.0, kterou vytvořily Neva Media a Mobiles Fernsehen Deutschland, až poté, co získá potřebné frekvence od regionálních regulačních úřadů.

Mobilní televize divákům, kteří jsou vybaveni mobilním telefonem podporující příjem DVB-H signálu, nabízí televizní programy veřejnoprávní i komerční, volně dostupné i kódované. Z volně šířených jsou to veřejnoprávní televize ZDF, ARD a regionální Deutschland 24. Kódovaně jsou vysílány komerční stanice RTL, Sat.1, ProSieben, VOX, n-tv a N 24. Do nabídky může být zařazeno ještě dalších pět stanic.

Zdroj: DigiTAG